biuro@wolny.org.pl

Rolety zewnętrzne natynkowe

693-790-710 Rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne natynkowe Kontakt
Rolety zewnętrzne podtynkowe Rolety zewnętrzne naokienne

 

Rolety zewnętrzne natynkowe


Rolety zewnętrzne natynkowe, to jeden z najbardziej popularnych systemów rolet zewnętrznych. Jest on przeznaczony do stosowania zarówno w nowych, jak i już istniejących budynkach.Rolety zewnętrzne natynkowe, montaż na elewację. Prowadnice, skrzynka i pancerz aluminiowe.

 W systemie natynkowym (adaptacyjnym) roleta składa się ze skrzynki, prowadnic oraz pancerza rolety. Pancerz rolety pracuje w aluminiowych prowadnicach i zwija się do aluminiowej skrzynki. Standardowa szerokość prowadnic przy profilu PA-39 wynosi 55 mm każda (110 mm łącznie). W roletach natynkowych występują skrzynki o wysokości: 137, 150, 165, 180, 205 i 250. Wielkość skrzynek uzależniona jest od wysokości wnęki oraz od rodzaju użytego pancerza.W systemie rolet natynkowym istnieją dwa rodzaje montażu rolet: montaż na elewację oraz montaż we wnęce.Montaż rolet na elewację.Rolety łódź, montaż na elewację

 Najpopularniejszym sposobem montażu rolet jest ich montaż na elewację. Przy montażu na elewację roleta znajduję się poza światłem wnęki. Prowadnice przykręcane są do muru po obu stronach wnęki, natomiast skrzynka rolety umiejscowiona jest nad wnęką. Skrzynka jak i prowadnice stanowią wówczas element dekoracyjny, dopełniając całości wyglądu elewacji budynku.


Rolety łódź, montaż na elewację

 Dodatkowo, pomiędzy opuszczonym pancerzem rolety a oknem, tworzy się tzw. poduszka powietrzna, która znacząco podnosi walory izolacyjne i cieplne, pełnione przez rolety zewnętrzne.

Rolety łódź, montaż na elewację  Podczas wymiarowania rolet montowanych na elewację szerokość wnęki poszerza się o szerokość prowadnic, natomiast wysokość powiększa się o wymiar skrzynki, która uzależniona jest od wysokości wnęki.Montaż rolet we wnęce.Rolety łódź, montaż we wnece okiennej

 Przy montażu we wnęce, roleta znajduje się w świetle otworu (okna). W takim wypadku szerokość jak i wysokość wnęki są już ostatecznymi Rolety łódź, montaż we wnece okiennej wymiarami rolety. Prowadnice rolety mogą być przykręcane do ościeżnicy okna, bądź do muru wewnątrz wnęki przy pomocy specjalnych prowadnic kątowych.


 Przy ręcznym podnoszeniu rolet montowanych we wnęce używany jest sznurek, który w zależności od warunków technicznych,


Rolety łódź, montaż we wnece okiennej

prowadzony jest do wnętrza pomieszczenia przez ościeżnicę okienną, bądź przez mur.

 
Montaż rolet na elewację przed ociepleniem.Rolety łódź, montaż przed ociepleniem

 W przypadku rolet zewnętrznych natynkowych istnieje również możliwość zamontowania rolet przed wykonaniem ocieplenia budynku. Opcja ta może być stosowana zarówno w domach już istniejących, Rolety łódź, montaż przed ociepleniem jak i nowo powstających, w których nie przewidziano miejsca na inne systemy roletowe.

 Co prawda rolet w systemie natynkowym nie wolno w żaden sposób zakrywać, jednak ułożenie ocieplenia wokół rolety może poprawić jej walory estetyczne.


Rolety łódź, montaż przed ociepleniem

 Przy takim typie montażu należy zwrócić szczególną uwagę na położenie okna względem nadproża i ścian budynku. Okno powinno być zamontowane w idealnie równej płaszczyźnie z okalającym murem i nadprożem. Ważnym elementem jest również przestrzeń wypełniona pianką pomiędzy ościeżnicą a murem, która nie może być zbyt duża, gdyż może to uniemożliwić przymocowanie prowadnic.

 

Montaż rolet specjalny. Rolety zewnętrzne w systemie natynkowym (adaptacyjnym) cechują się niezwykłą uniwersalnością zastosowań. Prócz wymienionych wyżej sposobów montażu, rolety mogą być wykorzystywane także m.in. jako ruchoma zasłona, zabezpieczenie szaf i półek sklepowych, jako ruchoma przegroda pomiędzy pomieszczeniami, jako zabezpieczenie wejścia do boksów sklepowych lub stoisk, a także na wiele innych sposobów. Poniżej przedstawiamy tylko niektóre z zastosowań rolet zewnętrznych.

 

Rolety łódź, montaż pmontaż rolety jako zamknięcie szaf. Rolety łódź, Rolety zewnętrzne jako zamknięcie regałów sklepowych. Rolety łódź, montaż rolety jako zamknięcia stoiska sklepowego.


Rolety łódź, jako ruchome ściany działowe. Rolety łódź, montaż rolety jako zamknięcia części gospodarczej. Rolety łódź, montaż rolety jako zamknięcia boksów handlowych.Rolety zewnętrzne natynkowe - skrzynka zaokrąglona OWALRolety zewnętrzne OWAL, montaż rolet na ocieplenie

Rolety zewnętrzne łódź, skrzynka zaokrąglona typu OWAL
 Rolety zewnętrzne ze skrzynką zaokrągloną OWAL, to wciąż nowość na naszym rynku. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet została połączona z elegancką i nowoczesną skrzynką.


 Rolety zewnętrzne Łódź, skrzynka zaokrąglona OWAL

 Okrągłe, specjalnie tłoczone skrzynki w systemie OWAL, charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością i żywotnością, zapewniając jednocześnie dużą stabilność elementów łączeniowych bez utraty walorów estetycznych. Skrzynki rolet zewnętrznych w systemie Owal dostępne są w kolorze białym, szarym, jasnym brązie, ciemnym brązie, beżowym, srebrnym oraz antracycie.

 

 

 

Dostępne kolory pancerzy i skrzynek znajdują się w dziale "Rolety zewnętrzne->Wzornik"

 

 


Po więcej informacji dotyczących rolet zewnętrznych w systemach:

natynkowym, podtynkowym i naokiennym zapraszamy do poszczególnych działów:


Rolety zewnętrzne, natynkowe (system adaptacyjny)   Rolety zewnętrzne, podtynkowe system INTEGRO   Rolety zewnętrzne, naokienne system EXTE

 

 

 

 

 

Strona główna

 

Kontakt


Copyright © 2005 - 2014 Firma WOLNY - Rolety zewnętrzne, Bramy rolowane i Moskitiery! Wszelkie prawa zastrzeżone. linki mapa strony