biuro@wolny.org.pl

Rolety zewnętrzne podtynkowe system Integro

693-790-710 Rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne natynkowe Kontakt
Rolety zewnętrzne podtynkowe Rolety zewnętrzne naokienne

 

Rolety zewnętrzne podtynkowe INTEGRO


Rolety zewnętrzne podtynkowe, to system do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża)Rolety zewnętrzne podtynkowe, system Integro. Prowadnice, skrzynka i pancerz aluminiowe - kolor orzech.

 System podtynkowy Integro idealnie wkomponowuje się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka roletowa staję się niewidocznym elementem fasady budynku a pozostałe elementy, czyli klapa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien.


Rolety zewnętrzne podtynkowe, system Integro. Klapa rewizyjna znajduje się w dolnej czści skrzynki ukrytej pod elewacją.

 Klapa rewizyjna rolety umieszczona jest na zewnątrz, w dolnej części skrzynki, która ukryta jest pod elewacją, co pozwala na bezproblemową konserwację i serwis rolety.

 Elementy podtynkowe systemu Integro nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi czy nadproża, co też zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, i nie narusza bilansu energetycznego budynku.


Rolety zewnętrzne podtynkowe, system Integro / Intermo. Prowadnice, skrzynka i pancerz aluminiowe - kolor złoty dąb.

 Do podnoszenia manualnego rolet standardowo od wnętrza montowany jest sznurek. Istnieje również możliwość mechanizmów automatycznych (silniki elektryczny), lub pół-automatycznych (kasetka na korbkę). Rolety w systemie Integro możliwe są również do zamontowania w już istniejącym budownictwie w trakcie modernizacji fasady lub wymianie stolarki okiennej.
Sposoby montażu skrzynki rolety podtynkowej Integro. Istnieje kilka sposobów montażu skrzynki rolety w systemie Integro, które powinny zostać uwzględnione już na etapie projektowania budynku, lub też po dokonaniu niezbędnych poprawek w trakcie budowy.


Rolety zewnętrzne podtynkowe, system Integro. Poglądowy widok osadzenia skrzynki rolety w nadprożu budynku.

 Generalna zasada jest taka, by głębokość wnęki, w której osadzona jest skrzynka, plus grubość fasady budynku (ocieplenia bądź innego rodzaju wykończenia) przekraczały wymiar skrzynki rolety o minimum 3,5cm. Trzeba przy tym pamiętać, że wielkość skrzynki uzależniona jest od wysokości rolety a także od rodzaju użytego pancerza.

 Dodatkowo, w miejscach, w których skrzynka rolety styka się z nadprożem bądź murem można umieścić styropian o grubości np. 2cm. Wymagane jest jednak do tego prawidłowe osadzenie okna względem nadproża tak, by okno było "wysunięte" tyle, ile ma wynosić grubość styropianu podłożonego pod skrzynkę.

 Rolety montowane są w specjalnie przygotowanych do tego wnękach dopiero po odpowiednim zamontowaniu okien. Prowadnice przykręcane są do ościeżnic lub ewentualnie do muru, natomiast skrzynka znajduje się na nadprożu.

 Skrzynki roletowe zakrywa się od czoła elewacją. Jedynie dolna część, czyli tzw. klapa rewizyjna, musi pozostać odkryta, gdyż jest to jedyny dostęp do mechanizmów rolety.  Prowadnice rolety nie mogą zostać w całości zakryte, gdyż uniemożliwi do dostęp do wspomnianej wcześniej klapy rewizyjnej rolety. Możliwe jest ich przykrycie na maksymalną odległość 2cm od ich zewnętrznej krawędzi.


Rolety łódź, montaż pmontaż rolety jako zamknięcie szaf. Rolety łódź, Rolety zewnętrzne jako zamknięcie regałów sklepowych. Rolety łódź, montaż rolety jako zamknięcia stoiska sklepowego.
Montaż skrzynki rolety podtynkowej w przygotowanym nadprożu.
Rolety zewnętrzne podtynkowe system Integro.  Jednym ze sposobów montażu rolet Integro jest osadzenie skrzynki w specjalnie do tego przygotowanym nadprożu w kształcie "odwróconej" litery L.
 Część skrzynki, która nie mieści się w nadprożu przykrywana jest ociepleniem budynku.


Montaż skrzynki rolety podtynkowej w murze trójwarstwowym.
Rolety zewnętrzne podtynkowe system Integro.  Kolejnym typem montażu rolet podtynkowych, jest ich montaż w ścianach trójwarstwowych. W takim przypadku skrzynka rolety umieszczana jest pod zewnętrzną warstwą muru. Jeśli jest to niewystarczające do zakrycia skrzynki można wykonać dodatkowe docieplenie by ukryć całą skrzynkę pod elewacją.


Montaż skrzynki rolety podtynkowej pod istniejące nadproże.
Rolety zewnętrzne podtynkowe system Integro.  Istnieje również możliwość wbudowania skrzynki rolety pod istniejące już nadproże.
 W takim przypadku, okno powinno zostać osadzone we wnęce na głębokości o kilka centymetrów większej, niż wynosi wymiar skrzynki. Pozwoli to na zakrycie czoła skrzynki rolety.
 Powyższy sposób wykorzystywany jest gdy nie ma możliwości zmiany w konstrukcji nadproża, bądź też przy wymianie stolarki okiennej.


Montaż skrzynki rolety podtynkowej na mur.
Rolety zewnętrzne podtynkowe system Integro.  Rolety podtynkowe w systemie Integro mogą być również montowane na mur, bez uprzednio przygotowanego nadproża.
 Sposób ten jest możliwy wyłącznie w przypadku, kiedy grubość docieplenia budynku będzie na tyle duża, by w całości zakryć skrzynkę, której wielkość uzależniona jest od wysokości roletyWymiary skrzynek podtynkowych w systemie Integro dla profilu PA-39. Poniżej w tabeli podane są wymiary skrzynek w systemie podtynkowym Integro, przy zastosowaniu profilu pancerza PA-39.


Uwaga! Podane w tabeli maksymalne wysokości rolety zawierają już wymiar danej skrzynki!


 

Skrzynki Integro przy profilu PA-39

 

          Skrzynka                         Max. wysokość                                                   wraz ze skrzynką 

    SK 137mm                           1520mm

    SK 165mm                           2470mm

    SK 180mm                           2980mm

    SK 205mm                           4210mm
Powyższe dane stanowią jedynie ogólny przykład. Zawsze należy najpierw skontaktować się z pracownikiem firmy w celu ustalenia szczegółowych informacji.

 

 

Dostępne kolory pancerzy i skrzynek znajdują się w dziale "Rolety zewnętrzne->Wzornik"

 

 


Po więcej informacji dotyczących rolet zewnętrznych w systemach:

natynkowym, podtynkowym i naokiennym zapraszamy do poszczególnych działów:


Rolety zewnętrzne, natynkowe (system adaptacyjny)   Rolety zewnętrzne, podtynkowe system INTEGRO   Rolety zewnętrzne, naokienne system EXTE