Napędy elektryczne do rolet

napędy rurowe elektryczne do rolet zewnetrznych


Coraz popularniejszym i zdecydowanie najbardziej komfortowym sposobem na sterowanie roletami, jest zastosowanie napędów elektrycznych. Są to specjalne, rurowe silniki indukcyjne, które ukryte są wewnątrz skrzynki rolety. Silniki mogą być sterowane przy pomocy przełączników klawiszowych, kluczykowych lub radiowo, przy pomocy pilota.


Silniki elektrycznie mogą być montowane nie tylko w nowych roletach, ale również w roletach nieco starszych, które do tej pory były sterowane manualnie. Konieczne jest przy tym, by rolety te pracowały płynnie bez żadnych przeszkód.


Sposób prowadzenia instalacji elektrycznej do podłączenia rolet uzależniony jest od rodzaju sterowania.
Silniki do rolet zewnętrznych SIMU grupa SOMFY


Silniki do rolet zewnętrznych SIMU (grupa SOMFY)

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, oprócz standardowych silników, oferujemy niezawodne silniki i sterowania do rolet, uznanego i cenionego producenta, firmy SIMU, która istnieje na rynku od 1952 roku.


Od ponad 60 lat, SIMU, opierając się na swojej wiedzy i umiejętnościach, oferuje klientom na całym świecie najwyższej jakości silniki do rolet, które cechuje:
- niezawodność
- innowacyjność
- cicha praca
- prostota obsługi


100% napędów SIMU kontrolowanych jest już na etapie produkcji!


Na specjalną uwagę zasługują silniki kablowe przeciążeniowe SIMU oraz silniki radiowe przeciążeniowe SIMU Hz. Innowacyjne silniki przeciążeniowe SIMU wykrywają przymarznięcie i oblodzenie rolety, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń rolety w okresie zimowym. Oprócz tego, silniki przeciążeniowe SIMU wykrywają przeszkody i zatrzymują pracę rolety.Więcej szczegółów odnośnie silników SIMU znajdą Państwo w dziale: Silniki SIMU

Silnik radiowy przeciążeniowy SIMU Hz

Radiowe napędy przeciążeniowe SIMU Hz, to najbardziej zaawansowane technicznie silniki do rolet. Gdy na drodze pancerza rolety znajduje się przeszkoda, silnik SIMU zatrzyma się. Również przy przymarznięciu rolety do podłoża lub oblodzeniu pancerza, napęd SIMU Hz zatrzyma roletę, zapobiegając jej uszkodzeniu.
Silniki radiowe przeciążeniowe SIMU Hz są sterowane z pilotów 1-kanałowych, 5-kanałowych lub 16-kanałowych. Dostępne są również piloty SIMU Hz z automatyką czasową 1-kanłowe i 6-kanałowe.

Do miejsca podłącznia rolety należy doprowadzić zasilanie z sieci 230V, kablem 3x1,5 (linka!) lub 3x1,0(linka). Kabel silnikowy z rolety ma przekrój, 3x0,75(linka!)

Przewody z sieci i silnika SIMU Hz:

L1 (brązowy) - faza
N (niebieski) - zero robocze
PE (żółto-zielony) - przewód ochronny sieci

UWAGA Przy łączeniu wiekszej ilości rolet, należy pamiętać, by rozdzielić fazy zasilania w taki sposób, by obciążenie nie przekraczało 1,5kW w grupie. Jeżeli całkowita moc siłowników w zasilanej grupie przekracza 1,5kW, należy ją rozbić na grupy o mocy całkowitej 1- 1,4kW, zasilając każdą grupę oddzielnie z różnych faz 3-fazowej sieci.
W przypadku montażu silników wymagana jest instalacja elektryczna zgodna z obecnymi normami, w której wartość napięcia wynosi 230V 50Hz. W przypadku odchyleń od tych wartości zalecane jest użycie elementów ochrony przepięciowej!
Pobór mocy silników do standardowych rolet to 140-160W. Przy wiekszych roletach pobór mocy sięga 220W.

Piloty SIMU do Rolet Zewnętrznych

nadajnik SIMU HZ 1 kanałowy przenośny
Hz 1

Pilot 1-kanałowy
SIMU

nadajnik SIMU Hz 5 kanałowy przenośny
Hz 5

Pilot 5-kanałowy
SIMU

nadajnik simu 16 kanałowy color multi
Hz 16

Pilot 16-kanałowy
SIMU Color Multi


nadajnik SIMU Hz 1 kanałowy timer easy
nadajnik simu hz 6 kanałowy timer multi

Zobacz również

rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Rolety poprawiają komfort i bezpieczeństwo, jednocześnie stanowiąc dodatkową izolację, dzięki zastosowaniu wewnątrz aluminiowego pancerza specjalnej pianki.

Nasze rolety wytwarzane są wyłącznie z najwyższej klasy profili aluminiowych.

Więcej
rolety zewnętrzne podtynkowe Łódź

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Tradycyjne rolety nakładane na okno albo nadprożowe, które były dotychczas stosowane w nowych domach, są obecnie skutecznie wypierane z rynku przez rolety podtynkowe. I można powiedzieć, że na całe szczęście. Od dawna już mówiliśmy, że wszelkiego rodzaju skrzynki roletowe, wchodzące do wnętrza obiektu, nie są najlepszym rozwiązaniem przy naszych warunkach klimatycznych. Skrzynka rolety w domu powoduje kilka istotnych problemów zarówno estetycznych, wizualnych jak i izolacyjnych. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasza wieloletnia krucjata odnośnie stosowania w nowych domach rolet podtynkowych przynosi skutki. Więcej o roletach zewnętrznych w wersji ze skrzynkami Integro przeczytają Państwo na naszej stronie.

Więcej


rolety bramowe Łódź

Bramy rolowane

Garaż, w którym mamy niedostatek miejsca i liczy się każdy centymetr przestrzeni powinien zostać wyposażony w rolety bramowe. Bramy rolowane, w odróżnieniu id innych typów bram, nie wymagają dodatkowych konstrukcji i prowadzeń umieszczanych pod sufitem. Sprawia to, że nie tracimy na wysokości garaż. Ma to znaczenie zwłaszcza w niskich garażach. Rolety bramowe mogą być montowane na zewnątrz garażu, tym bardziej pozytywnie wpływając na oszczędność miejsca. Jeśli pozwalają na to warunki techniczne, skrzynkę bramy rolowanej umieszczamy ponad światłem wjazdu do garażu a prowadnice rozszerzamy na boki, nie tracąc tym samym światła potrzebnego do wjazdu samochodem..

Więcej