Co dają rolety?

1

Rolety to doskonała izolacja termiczna. Pozwalają one obniżyć koszty ogrzewania.



2

Latem, rolety chronią przed promieniami słonecznymi, zapewniając przyjemny chłód.

3

Rolety + zabezpieczania antywłamaniowe stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi.

4

Rolety chronią Państwa prywatność odgradzając od ciekawskich spojrzeń.

5

Rolety aluminiowe zmniejszają poziom hałasu. Zgiełk i wrzawa zostanie na dworze.

6

Rolety chronią przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi: deszcz, wiatr, grad, śnieg.

Rodzaje rolet

rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety zewnętrzne natynkowe

Zdecydowanie jeden z najpopularniejszych i często stosowanych systemów rolet zewnętrznych. Rolety natynkowe dzięki uniwersalności zastosowań, możliwy jest do stosowania w budynkach nowych oraz już istniejących. Rolety natynkowe znajdują również zastosowanie jako przegroda, ruchoma ściana, lub zamknięcie pomieszczeń i boksów.

Więcej
rolety zewnętrzne podtynkowe integro intermo

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Podtynkowe rolety w systemie skrzynek Integro są najpopularniejszym obecnie systemem do zabudowy w elewacji.

Aluminiowa skrzynka podtynkowa idealnie chowa się w zewnętrznej elewacji budynku. Klapa rewizyjna również znajduje się od zewnątrz, tym samym skrzynka rolety w żaden sposób nie wchodzi do wnętrza nie stwarzając nam problemów z tym związanych.

Rolety montujemy tylko i wyłącznie przed wykonaniem ocieplenia na obiekcie.

Więcej
rolety zewnętrzne termolux termoprestige

Rolety zewnętrzne naokienne

Naokienne rolety (tzw. nadstawne) z plastikowymi skrzynkami i prowadnicami. Roleta w tym systemie jest nakładana na okno gdzie skrzynka rolety i klapa rewizyjna jest skierowana do wnętrza budynku. Klapa rewizyjna znajduje się od spodu lub od czoła skrzynki. W zależności od zastosowanej rewizji, skrzynka wewnątrz może być zabudowana od czoła lub musi pozostać w całości odkryta. Natomiast prowadnice z PCV montowane są do ramy okna albo drzwi od strony zewnętrznej. Okno zmontowane na stałe z roletą nadstawną (naokienną) jest montowany w otworze okiennym. Z tego powodu, ten system rolet montujemy wyłącznie podczas wstawiania stolarki okienno drzwiowej

Więcej
Rolety na mroźną zimę

Stosując rolety aluminiowe oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie w okresie zimowym. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Rolety, dzięki zastosowaniu wewnątrz aluminiowych paneli specjalnej pianki stanowią dodatkową izolację i zapobiegają wychładzaniu się domu. To właśnie przez powierzchnie szklane w oknach, nawet tych najnowszej generacji, trój-szybowych i od topowych producentów, ucieka nam najwięcej energii cieplnej, wychładzając wnętrze domu. I tu z pomocą przychodzą nam rolety aluminiowe, które tworzą dodatkową „poduszkę powietrzną” pomiędzy pancerzem rolety a szybą, tworząc dodatkową izolację. W zależności od szczelności i typu okien, nasi Klienci odnotowali wzrost temperatury wewnątrz pomieszczeń od 1 do nawet 6 stopni. Ma to bezpośrednie przełożenie na zmniejszenie nakładów poniesionych na ogrzewanie domu.

Rolety na upalne lato

Również latem, wspomniana wyżej izolacja rolet w postaci pianki wewnątrz aluminiowych paneli sprawdzi się doskonale do ochrony przed natarczywymi promieniami słonecznymi. Każdy, kto ma okna w domu lub mieszkaniu skierowane za zachód lub południe spotkał się z problemem nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń od słońca. Przy dużym upale i słonecznych porankach, również okna od wschodu są silnie nagrzewane. Wszelkiego rodzaju roletki materiałowe, żaluzje wewnętrzne lub drewniane, zasłony czy kurtyny nic nie pomagają z bardzo prostego powodu, są montowane wewnątrz domu, czyli nagrzewając się oddadzą ciepło do wewnątrz pomieszczenia.
Zgoła inaczej ma się sprawa w przypadku rolet. Jak sama ich nazwa wskazuje, rolety zewnętrzne montowane są na zewnątrz i już tam zatrzymują promienie słoneczne. Dodatkowo, dzięki wspominanej już piance wewnątrz aluminiowych paneli, rolety rozpraszają ciepło i nie dopuszczają do nagrzewania się przez okna wnętrza domu. Powoduje to zwiększenie komfortu w upalne letnie dni, ale również bezpośrednio przekłada się na koszt zużycia prądu, jeśli korzystamy z klimatyzacji.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, rolety należy traktować jak inwestycję, która szybko się zwróci w postaci mniejszych kosztów za ogrzewanie zimą i za prąd latem.
Dodatkowo, rolety antywłamaniowe ochronią naszą prywatność, zapewniając komfort i intymność, osłaniając nas przed sąsiadami i ciekawskimi spojrzeniami z ulicy.



Rolety natynkowe, podtynkowe, naokienne, nadprożowe - które rolety wybrać?

rolety zewnętrzne Łódź, natynkowe, podtynkowe, naokienne, nadprożowe


Kiedy już zdecydujemy się na rolety do naszego domu, stajemy przed dylematem, który system rolet wybrać. Jeśli mamy już gotowy dom i nie planujemy żadnych zmian w obrębie elewacji czy też ocieplania, pozostają nam jedynie rolety natynkowe. Ten typ rolet może być montowany bez problemu w każdym budynku. Wyróżniamy tu montaż na elewacji (skrzynka poza światłem okna), oraz we wnęce okiennej (skrzynka rolety w świetle okna). Rolety natynkowe można również stosować jako zabudowę balkonów, zadaszonych tarasów, altan letniskowych i altanek, jak również jako zamknięcie szaf, wnęk i pionów komunikacyjnych.

Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu, rolety należy uwzględnić już w momencie projektowania lub budowy. Pozwoli nam to ukryć skrzynki rolet, co wpłynie na estetykę naszego domu. Możemy spotkać kilka typów rolet do zabudowy. Trzeba jednak uważać, by dokładnie przemyśleć swój wybór. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać skomplikowane, jednak jeśli przyjrzymy się poszczególnym systemom rolet, podtynkowemu, naokiennemu i nadprożowemu, sytuacja szybko się wyjaśni.




Najlepszy system rolet do nowego domu.


Co sprawia, że rolety zewnętrzne podtynkowe jako najlepsze obecnie rozwiązanie w każdym nowym budynku? Po pierwsze, jest to system do zabudowy na zewnątrz budynku, w elewacji, dzięki czemu skrzynki podtynkowych rolet Integro w żadnym stopniu nie ingerują we wnętrze naszego domu. Dzięki temu, pozbywamy się problemu występującego przy pozostałych systemach do zabudowy, czyli nie ma mostków termicznych, nie ma również problemu ze szpecącymi skrzynkami wewnątrz domu, których zabudowanie uniemożliwi późniejszy serwis rolet a każdorazowe otwarcie skrzynek zostawia trwałe i widoczne uszkodzenie farby czy tynku. Ten problem w systemie podtynkowym nie występuje, gdyż skrzynka rolety Integro jest na zewnątrz naszego domu i pozostaje zabudowana w zewnętrznej elewacji. Tam też znajduje się klapa rewizyjna umożliwiająca dojście do mechanizmów rolety.

rolety zewnętrzne podtynkowe Łódź, Warszawa, izolacja termiczna, integro

Oczywiście, system Integro może być stosowany pod warunkiem odpowiednio grubego ocieplenia, które pozwoli zabudować skrzynkę. Konieczne jest również odpowiednie przygotowanie i ocieplenie nadproży, oraz prawidłowy montaż okien. Wszystkie szczegóły odnośnie powyższych zagadnień znajdują się w dziale rolety podtynkowe.
Jeśli mamy pozostawione wnęki nad oknami, przewidziane na montaż rolet nadprożowych lub naokiennych, i zdecydujemy się jednak na lepszy system rolet podtynkowych, można zastosować nad oknem poszerzenie okna co również może być doskonałą izolacją za skrzynką Integro lub ocieplić i zabudować pozostałą przestrzeń płytą karton-gips.