Co dają rolety zewnętrzne

1

Rolety zewnętrzne to doskonała izolacja termiczna. Pozwalają one obniżyć koszty ogrzewania.2

Rolety zewnętrzne latem chronią przed promieniami słonecznymi zapewniając przyjemny chłód.

3

Rolety + zabezpieczania antywłamaniowe stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi.

4

Rolety zewnętrzne chronią Państwa prywatność odgradzając od ciekawskich spojrzeń.

5

Rolety zewnętrzne skutecznie chronią przed hałasem. Zgiełk i wrzawa zostanie na dworze.

6

Rolety zewnętrzne chronią przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi: deszcz, wiatr, grad, śnieg.

Rodzaje rolet zewnętrznych

rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety zewnętrzne natynkowe

Najpopularniejszy i najczęciej stosowany system rolet zewnętrznych. Dzięki swojej uniwersalności, system natynkowy można stosować w budynkach nowych jak i już istniejących. Rolety natynkowe znajdują również zastosowanie jako przegroda, ruchoma ściana, lub zamknięcie pomieszczeń i boksów.

Więcej
rolety zewnętrzne podtynkowe integro intermo

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety Integro / Intermo, to najlepszy i najczęciej stosowany system rolet podtynkowych dostępny na naszym rynku.

Aluminiowa skrzynka podtynkowa idealnie chowa się w zewnętrznej elewacji budynku. Klapa rewizyjna również znajduje się od zewnątrz, tym samym skrzynka rolety w żaden sposób nie ingeruje we wnętrze naszego domu.

Rolety montujemy przed ociepleniem budynku.

Więcej
rolety zewnętrzne termolux termoprestige

Rolety zewnętrzne naokienne

Rolety naokienne (nadstawne) z plasikowymi skrzynkami i prowadnicami. Roleta jest nakładana na okno a jej skrzynka wraz z klapą rewizyjną jest skierowana do wnętrzna budynku. Klapa rewizyjna znajduje się od sposdu lub od czoła skrzynki. W zależności od zastosowanej rewizji, skrzynka wewnątrz może być zabudowana od czoła lub musi pozostać w całości odkryta. Plastikowe prowadnice przykręcane są do zewnętrznej ramy okna lub drzwi i dopiero taki koplet, wraz ze skrzynką, montowany jest we wnęce okiennej. Rolety tego typu stosujemy wyłącznie na etapie budowy obiektu.

Więcej
Rolety zewnętrzne na mroźną zimę

Stosując rolety zewnętrzne oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie w okresie zimowym. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Rolety zewnętrzne, dzięki zastosowaniu wewnątrz aluminiowych paneli specjalnej pianki stanowią dodatkową izolację i zapobiegają wychładzaniu się domu. To właśnie przez powierzchnie szklane w oknach, nawet tych najnowszej generacji, trój-szybowych i od topowych producentów, ucieka nam najwięcej energii cieplnej, wychładzając wnętrze domu. I tu z pomocą przychodzą nam rolety zewnętrzne, które tworzą dodatkową „poduszkę powietrzną” pomiędzy pancerzem rolety a szybą, tworząc dodatkową izolację. W zależności od szczelności i typu okien, nasi Klienci odnotowali wzrost temperatury wewnątrz pomieszczeń od 1 do nawet 6 stopni. Ma to bezpośrednie przełożenie na zmniejszenie nakładów poniesionych na ogrzewanie domu.

Rolety zewnętrzne na upalne lato

Również latem, wspomniana wyżej izolacja rolet w postaci pianki wewnątrz aluminiowych paneli sprawdzi się doskonale do ochrony przed natarczywymi promieniami słonecznymi. Każdy, kto ma okna w domu lub mieszkaniu skierowane za zachód lub południe spotkał się z problemem nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń od słońca. Przy dużym upale i słonecznych porankach, również okna od wschodu są silnie nagrzewane. Wszelkiego rodzaju roletki materiałowe, żaluzje wewnętrzne lub drewniane, zasłony czy kurtyny nic nie pomagają z bardzo prostego powodu, są montowane wewnątrz domu, czyli nagrzewając się oddadzą ciepło do wewnątrz pomieszczenia.
Zgoła inaczej ma się sprawa w przypadku rolet zewnętrznych. Jak sama ich nazwa wskazuje, rolety zewnętrzne montowane są na zewnątrz i już tam zatrzymują promienie słoneczne. Dodatkowo, dzięki wspominanej już piance wewnątrz aluminiowych paneli, rolety zewnętrzne rozpraszają ciepło i nie dopuszczają do nagrzewania się przez okna wnętrza domu. Powoduje to zwiększenie komfortu w upalne letnie dni, ale również bezpośrednio przekłada się na koszta zużycia prądu, jeśli korzystamy z klimatyzacji.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, rolety zewnętrzne należy traktować jak inwestycję, która szybko się zwróci w postaci mniejszych kosztów za ogrzewanie zimą i za prąd latem.
Dodatkowo, rolety zewnętrzne ochronią naszą prywatność, zapewniając komfort i intymność, osłaniając nas przed sąsiadami i ciekawskimi spojrzeniami z ulicy.Rolety natynkowe, podtynkowe, naokienne, nadprożowe - które rolety zewnętrzne wybrać?

rolety zewnętrzne Łódź, natynkowe, podtynkowe, naokienne, nadprożowe


Kiedy już zdecydujemy się na rolety zewnętrzne do naszego domu, stajemy przed dylematem, który system rolet wybrać. Jeśli mamy juz gotowy dom i nie planujemy żadnych zmian w obrębie elewacji czy też ocieplania, pozostają nam jedynie rolety natynkowe. Ten typ rolet może być montowany bez problemu w każdym budynku. Wyróżniamy tu montaż na elewacji (skrzynka poza światłem okna), oraz we wnęce okiennej (skrzynka rolety w świetle okna). Rolety zewnętrzne natynkowe można również stosować jako zabudowę balkonów, zadaszonych tarasów, altan letniskowych i altanek, jak również jako zamknięcie szaf, wnęk i pionów komunikacyjnych.

Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu, rolety należy uwzględnić już w momencie projektowania lub budowy. Pozwoli nam to ukryć skrzynki rolet zewnętrznych, co wpłynie na estetykę naszego domu. Możemy spotkać kilka typów rolet zewnętrznych do zabudowy. Trzeba jednak uważać, by dokładnie przemyśleć swój wybór. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać skomplikowane, jednak jeśli przyjrzymy się poszczególnym systemom rolet, podtynkowemu, naokiennemu i nadprożowemu, sytuacja szybko się wyjaśni.
Najlepszy system rolet do nowego domu.


Co sprawia, że rolety zewnętrzne podtynkowe są najlepszym rozwiązaniem w każdym nowym domu? Po pierwsze, jest to system do zabudowy w zewnętrznej elewacji budynku, co sprawia, że skrzynki podtynkowe Integro w żadnym stopniu nie ingerują we wnętrze naszego domu. Dzięki temu, pozbywamy się problemu występującego przy pozostałych systemach do zabudowy, czyli nie ma mostków termicznych, nie ma również problemu ze szpecącymi skrzynkami wewnątrz domu, których zabudowanie uniemożliwi późniejszy serwis rolet a każdorazowe otwarcie skrzynek zostawia trwałe i widoczne uszkodzenie farby czy tynku. Ten problem w systemie podtynkowym nie występuje, gdyż skrzynka Integro znajduje się na zewnątrz domu i jest zabudowana w zewnętrzne elewacji. Tam też znajduje się klapa rewizyjna umożliwiająca dojście do mechanizmów rolety.

rolety zewnętrzne podtynkowe Łódź, Warszawa, izolacja termiczna, integro

Oczywiście, system Integro może być stosowany pod warunkiem odpowiednio grubego ocieplenia, które pozwoli zabudować skrzynkę. Konieczne jest również odpowiednie przygotowanie i ocieplenie nadproży, oraz prawidłowy montaż okien. Wszystkie szczegóły odnośnie powyższych zagadnień znajdują się w dziale rolety podtynkowe.
Jeśli mamy pozostawione wnęki nad oknami, przewidziane na montaż rolet nadprożowych lub naokiennych, i zdecydujemy się jednak na lepszy system rolet podtynkowych, można zastosować nad oknem poszerzenie okna co również może być doskonałą izolacją za skrzynką Integro lub ocieplić i zabudować pozostałą przestrzeń płytą karton-gips.