Awaryjne ręczne podnoszenie rolet zewnętrznych elektrycznych NHK

Rolety zewnętrzne podnoszone elektrycznie, to bez wątpienia komfort i wygoda. Istnieje jednak jedna niedogodność. Jeśli nie mamy rolet elektrycznych podłączonych do awaryjnego układu zasilania, to w przypadku braku napięcia, nie podniesiemy ani nie zamkniemy rolet elektrycznych. Tu z pomocą przychodzi awaryjne ręczne podnoszenie rolet elektrycznych NHK.
Rolety elektryczne a brak prądu – co robić?


Rolety elektryczne są w ostatnim czasie najpopularniejszym rozwiązaniem wybieranym do sterowania roletami zewnętrznymi. Z ust Klientów pada zawsze jedno pytanie, co jak nie będzie prądu? No cóż, jeśli nie będziemy mieć podłączonych rolet elektrycznych do awaryjnego zasilania lub jakiegoś generatora awaryjnego, to nie będzie można sterować roletami do czasu powrotu napięcia w sieci.Silniki elektryczne z NHK do rolet zewnętrznych i bram rolowanych


Istnieją na rynku specjalne silniki, wyposażone w układ awaryjnego podnoszenia ręcznego, tzw. NHK. Silniki elektryczne z NHK stosowane są zazwyczaj w roletach, które służą do zamykania wejść sklepów, boksów czy pomieszczeń, typu garaż, gdzie konieczne jest natychmiastowe zamknięcie czy otwarcie rolety mimo braku zasilania. Awaryjne podnoszenie ręczne wychodzi ze skrzynki rolety i zazwyczaj jest zabezpieczone zamkiem, by nie miały do niego dostępu osoby postronne. Jeśli mamy zastosowany w skrzynce zamek zabezpieczający dostęp do NHK, należy go otworzyć i włożyć w otwór trzpień z uchem a następnie zahaczyć o ucho korbę i kręcić w odpowiednią stronę. Strona, w którą będziemy kręcić korbą uzależniona jest od strony zamontowania silnika. Powinna być zatem wyraźnie oznaczona przez producenta, aby nie kręcić awaryjnym podnoszeniem ręcznym w złą stronę, co może skutkować uszkodzeniem rolety i mechanizmu silnika.Awaryjne podnoszenie rolet elektrycznych NHK – nie do każdej rolety


Rolety zewnętrzne natynkowe jak i bramy rolowane mogą być wyposażone w silniki elektryczne z awaryjnym podnoszeniem ręcznym. Mechanizm wychodzi ze skrzynki i jest zabezpieczony zamkiem, lub jeśli nie ma takiej konieczności, hak do korby zamocowany jest na stałe do skrzynki. Nie stosuje się ich jednak tego rozwiązania w domach prywatnych. Pomijając koszty silnika z awaryjnym podnoszeniem ręcznym, który jest znacznie droższy od zwykłego silnika, to w grę wchodzą również walory estetyczne.


Chociaż rolety zewnętrzne natynkowe mogą być wyposażone w NHK, to już rolety zewnętrzne podtynkowe zupełnie nie mają możliwości technicznej zastosowania silników z awaryjnym ręcznym podnoszeniem. nie pozwala na to konstrukcja skrzynki podtynkowej i to, że rolety podtynkowe przeznaczone są do zabudowy w elewacji. Nie wyobrażam sobie, żeby z elewacji wystawały haki do podnoszenia awaryjnego. Zresztą, sama konstrukcja skrzynki podtynkowej nie pozwala na umieszczenie w niej silników z NHK.Reasumując, chociaż jest możliwość awaryjnego podnoszenia ręcznego rolet zewnętrznych elektrycznych, to to rozwiązanie przeznaczone jest do bram rolowanych i rolet zamykających punkty i lokale usługowe, gdzie walory estetyczne schodzą na drugi plan.
powrót

Zobacz również
  rolety podtynkowe
  Rolety podtynkowe

  Rolety podtynkowe Integro, to najlepszy i polecany przez nas system rolet zewnętrznych.

  Aluminiowa skrzynka podtynkowa idealnie chowa się w zewnętrznej elewacji budynku. Klapa rewizyjna również znajduje się od zewnątrz tym samym skrzynka rolety w żaden sposób nie ingeruje we wnętrze naszego domu.

  Rolety montujemy przed ociepleniem budynku.

  Więcej


  rolety zewnętrzne
  Rolety zewnętrzne

  Rolety zewnętrzne poprawiają komfort i bezpieczeństwo, jednocześnie stanowiąc dodatkową izolację, dzięki zastosowaniu wewnątrz aluminiowego pancerza specjalnej pianki.

  Nasze rolety zewnętrzne wytwarzane są wyłącznie z najwyższej klasy profili aluminiowych.

  Więcej