Radiowy wewnętrzny czujnik słoneczny do rolet zewnętrznych SIMU Hz

Czujnik nasłonecznienia do rolet zewnętrznych SIMU
Czujnik słoneczny do rolet zewnętrznych SIMU


 • Wewnętrzny czujnik nasłonecznienia
 • Automatycznie reguluje poziom nasłonecznienia wewnątrz pomieszczenia
 • Podnosi lub opuszcza roletę zewnętrzną w zależności od ustawionego poziomu nasłonecznienia
 • Współpracuje z silnikami radiowymi SIMU Hz
 • Przyssawka umożliwiająca montaż na szybie
 • Łatwa i szybka instalacja
 • Prosta obsługa
 • Komunikacja radiowa z napędami SIMU Hz
 • Zasilanie bateryjne • Czujnik nasłonecznienia do rolet zewnętrznych SIMU – komfort latem

  Radiowy, wewnętrzny czujnik słońca do rolet zewnętrznych firmy SIMU, umożliwia automatyczną regulację poziomu nasłonecznienia wewnątrz pomieszczenia, dzięki automatycznemu opuszczaniu lub podnoszeniu rolety zewnętrznej w zależności od ustawionego poziomu światła słonecznego.


  W miarę dnia i zmiennego poziomu padania światła słonecznego na okno, czujnik będzie automatycznie upuszczał roletę zewnętrzną, by w miarę upływu dnia i spadku poziomu nasłonecznienia automatycznie podnosić ją do góry.


  Gdy poziom światła słonecznego na czujniku przekracza ustawiony uprzednio próg, czujnik wysyła do rolety zewnętrznej drogą radiową sygnał opuszczania. Gdy poziom światła słonecznego spadnie poniżej ustawionego na czujniku progu, ten wyśle do rolety sygnał podnoszenia. Czujnik mocowany jest bezpośrednio do szyby okna, dzięki posiadanej przyssawce. Dzięki temu, możemy w łatwy i szybki sposób zmienić poziom zatrzymywania rolety poprzez zamocowanie czujnika na szybie w wyższym lub niżej miejscu.


  Umieszczony na przedniej obudowie przełącznik on/off umożliwia szybkie i bezproblemowe wyłączenie działania czujnika i powrotu do manualnej obsługi z poziomu pilotów. Radiowy czujnik nasłonecznienia SIMU współpracuje z silnikami i odbiornikami radiowymi SIMU Hz (Somfy RTS). Z racji automatycznej obsługi rolet zewnętrznych przez czujnik i częstego opuszczania rolety bez naszego nadzoru, zalecane, a nawet wymagane jest zastosowanie w rolecie silników radiowych przeciążeniowych SIMU Hz.
  Wewnętrzny czujnik słoneczny do rolet SIMU – zasada działania

  Czujnik słoneczny do rolet zewnętrznych SIMU Somfy RTS

  Poziom światła słonecznego jest poniżej ustawionego progu:
  - roleta zewnętrzna pozostaje w tym samym miejscu


  Poziom światła słonecznego przekracza ustawiony próg:
  - roleta zewnętrzna opuszcza się automatycznie i zatrzymuje się na tym samym poziomie, na którym przymocowany jest czujnik


  Światło słoneczne spada poniżej ustawionego progu na czas od 15 do 30 minut:
  - roleta zewnętrzna podnosi się automatycznie

  Jeśli roleta zewnętrzna jest całkowicie zamknięta, czujnik jest nieaktywny.


  Ustawienie poziomu nasłonecznienia odbywa się poprzez przekręcenia pokrętła na czujniku do żądanego poziomu. Wszystkie informacje odnośnie programowania i ustawiania czujnika radiowego SIMU do rolet zewnętrznych znajdują się w instrukcji obsługi i programowania.

  Wewnętrzny czujnik nasłonecznienia do rolet SIMU - informacje techniczne

  Informujemy, iż nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej podzespołów i sterowników SIMU czy też Somfy. Podzespoły SIMU i Somfy sprzedajemy jedynie w wyrobach gotowych naszym Klientom, którym zamontowaliśmy lub dostarczamy rolety zewnętrzne wraz z montażem.  powrót

  Zobacz również
  Silniki do rolet SIMU

  Silniki do rolet SIMU

  SIMU jest firmą nastawiona na ciągłe udoskonalanie i poprawianie komfortu obsługi rolet zewnętrznych. Dzięki zaimplementowanym rozwiązaniom, firma SIMU jest od ponad 65 lat jednym z liderów rynku z zakresu automatyzacji do rolet zewnętrznych. Produkty tej marki wyróżnia bogata gama rozwiązań ale przede wszystkim wysoka jakość. Silniki i produkty do sterowania roletami zewnętrznymi SIMU są oferowane przez nas w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki naszej wieloletniej współpracy oraz przynależności do programu SIMU Partner. Po więcej informacji o SIMU jak i oferowanych produktach zapraszamy na nasze strony

  Więcej


   silnik radiowy przeciążeniowy SIMU Hz

   Silnik przeciążeniowy radiowy SIMU T5 AUTO Hz

   Wewnętrzny, radiowy czujnik nasłonecznienia do rolet zewnętrznych możemy stosować wyłącznie z produktami radiowymi SIMU Hz. Aby zagwarantować sobie jak najwyższą jakość i komfort obsługi rolet, wszelkiego rodzaju automatykę sterowania roletami należy łączyć z silnikami przeciążeniowymi. Ponieważ opuszczanie i podnoszenie rolet następuje bez naszej kontroli, czyli nie widzimy czy coś nie stoi na przeszkodzie i nie spowoduje zablokowania ruchu rolety to silniki przeciążeniowe zrobią to za nas. Po napotkaniu blokady i zablokowaniu w skrzynce, silnik zatrzyma roletę.

   Więcej


   silnik radiowy przeciążeniowy SIMU Hz

   Piloty SIMU

   Radiowy, wewnętrzny czujnik słoneczny jest wyłącznie dodatkowym sposobem obsługi rolet, zależnym od nasłonecznienia. Do pełnej obsługi rolet radiowym wymagane są piloty radiowe. SIMU posiada w ofercie bogaty wybór pilotów zarówno naściennych, przenośnych jak i z automatyką czasową, do jeszcze bardziej komfortowej automatyzacji rolet. Piloty radiowe SIMU są bardzo estetycznie i trwale wykonane, służąc bezproblemowo przez wiele lat.

   Więcej

   rolety podtynkowe

   Rolety zewnętrzne podtynkowe

   Rolety zewnętrzne podtynkowe, które wyposażone są w silniki radiowe SIMU są doskonałym rozwiązaniem do każdego, nowobudowanego domu. Rolety tego typu są przeznaczone do zabudowy w elewacji i zakryciu skrzynek. Dodatkowe wyposażenie rolet podtynkowych w automatykę SIMU sprawi, że rolety te będą wyjątkowo komfortowym rozwiązaniem osłony przeciwsłonecznej. Dodatkowo, rolety zewnętrzne podtynkowe, które posiadają silniki przeciążeniowe SIMU, zostają automatycznie wyposażone w wieszaki blokujące, które jednocześnie zabezpieczają roletę przed podważeniem jej z zewnątrz.