Czy warto montować rolety zewnętrzne?

Czy warto montować rolety zewnętrzne - PORADY - www.wolny.org.pl

W Polsce, rolety zewnętrzne wciąż zdobywają na popularności. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto montować je w domu. Rolety wciąż kojarzymy bardziej z zabezpieczeniem sklepów i boksów. Nie wiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że rolety zewnętrzne mają o wiele więcej plusów, niż ochrona naszej własności.

Każdy, kto zastanawia się nad montażem rolet zewnętrznych musi zdawać sobie sprawę, że rolety to nie tylko dodatkowe zabezpieczenie przed amatorami cudzej własności. Choć i w tej kategorii sprawdzają się bardzo dobrze, to nie będziemy tu nikomu mydlić oczu, że rolety zewnętrzne są zaporą nie do przejścia. Ale widzieliśmy również atestowane drzwi antywłamaniowe, wyrwane z muru razem z framugami… Rolety zewnętrzne stanowią dodatkowe zabezpieczenie i w połączeniu z innymi systemami antywłamaniowymi stanowią skuteczną ochronę i odstraszają potencjalnych amatorów naszej własności.


Rolety zewnętrzne - izolacja i oszczędność

Można sobie zadać pytanie, dlaczego rolety zewnętrzne są tak popularne na zachodzie. Bogaty zachód wie, że liczy się każda oszczędność dla comiesięcznych wydatków z domowego budżetu. Nawet małe sumy, potrafią dać spore oszczędności w skali całego roku. I tu właśnie, w pomocy w oszczędzaniu, przychodzą nam rolety zewnętrzne. Zapytacie Państwa jak? Otóż niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że rolety zewnętrzne są doskonałą izolacją na oknach i drzwiach. Masz nowoczesne, trój-szybowe okna? I tak największe straty ciepła będą przez powierzchnie szklane. Biorąc pod uwagę, że obecnie bardzo popularne są coraz większe przeszklenia i witryny, a także okna HS, trzeba dbać o każdy kilowat ciepła. Masz stare okna drewniane? Straty w nieszczelnościach są potężne i ciepło ucieka z domu wraz z naszymi pieniędzmi na ogrzewanie.


Ciepło zostaje w domu

Wydaje się to dziwne dla osób, które nigdy nie miały rolet zewnętrznych w domu, ale tak, rolety zewnętrzne zmniejszają wydatki na ogrzewanie w okresie zimowym. Jest to fakt potwierdzony przez naszych Klientów. Zaobserwowali oni, po opuszczeniu rolet zewnętrznych, następuje podniesienie temperatury we wnętrzu pomieszczeń od 1 do nawet 3 stopni. Jeśli przeliczyć to ilość zużywanego opału, to da nam to namacalne oszczędności w okresie zimowo - grzewczym.

Zapewne zapytają Państwo, jak to możliwe, że rolety zewnętrze zatrzymują ciepło? Otóż cała tajemnica tkwi w profilach rolet. Każda listwa profili roletowych, jest wykonana z aluminium, które ma wewnątrz specjalną piankę, wtłaczaną tam pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu jest to zbita i szczelna struktura, która posiada znakomite właściwości izolujące.

Rolety zewnętrzne profile rolet
Rolety zewnętrzne profile rolet wypełnione są pianką

Izolacja latem

Wspomniana powyżej pianka, daje nam znakomite efekty nie tylko w okresie zimowym. Również latem, podczas dużych upałów i wysokiego nasłonecznienia, rolety zewnętrzne sprawdzają się jako izolacja. Wszystkie roletki materiałowe i żaluzje montowane są wewnątrz domu, co jest w tym wypadku ich największą wadą. Dopuszczają do nagrzewania się okien, które następnie emitują ciepło do wnętrza. Rolety zewnętrzne, jak sama ich nazwa wskazuje, montowane są na zewnątrz domu i już tam zatrzymują i rozpraszają promienie słoneczne. Zapewnia to przyjemny chłód wewnątrz domu i powoduje, że nie musimy nadmiernie eksploatować klimatyzacji czy też różnego rodzaju wiatraków zżerających prąd.

Jak więc widać, rolety zewnętrzne należy traktować jako inwestycję, na którą wydane pieniądze zwracają się w skali roku w postaci obniżonych rachunków za ogrzewanie i za prąd.

Po więcej szczegółów odnośnie, rolet zewnętrznych zapraszamy na stronę www.wolny.org.pl


powrót