Które rolety zewnętrzne wybrać do nowego domu?

Które rolety zewnętrzne wybrać do nowego domu - PORADY - www.wolny.org.pl

Jeśli budujemy nasz nowy, wymarzony dom, warto zainwestować w rolety zewnętrzne. Do nowych domów istnieje kilka różnych systemów rolet. Warto zatem zastanowić się, który typ rolet wybrać, by później tego nie żałować.

Jeśli jesteśmy w trakcie budowy nowego domu, warto zadbać, by rolety zewnętrzne zabudować, by skrzynki były niewidoczne, co podniesie walory estetyczne. W zależności od tego, na jakim etapie znajduje się nasza budowa, możemy zastosować różne warianty rolet do zabudowy.

Rolety zewnętrzne podtynkowe Integro

Jest to bez wątpienia najlepszy i coraz popularniejszy system. Na całe szczęście, nowi inwestorzy odchodzą od stosowanie rolet, których skrzynki wchodzą do wnętrza domu. Rolety zewnętrzne podtynkowe w systemie Integro, jest to system do zabudowy w zewnętrznej elewacji budynku. W tym systemie niezwykle ważne jest wcześniejsze przygotowanie podłoża do ich montażu. Należy tu prawidłowo ocieplić nadproża by zniwelować występowanie mostków termicznych i przemarzania nadproża. To, w jaki sposób wykonamy nadproże i jego ocieplenie uzależnione jest w dużym stopniu od grubości ocieplenia. Jest jest ono na tyle grube by przykryć największą skrzynkę rolety, nie musimy stosować żadnych skomplikowanych rozwiązań. Musimy jedynie zadbać o poprawne ocieplenie nadproża.

Rolety podtynkowe, dzięki temu, że są zabudowane na zewnątrz domu, nie stwarzają problemu z ich zabudową i ukryciem skrzynek, a co ważne w późniejszym etapie użytkowania z serwisem rolet. Rolety podtynkowe mocowane są do ościeżnic okiennych a skrzynka znajduje się powyżej okna. Ważne tu jest, by ocieplenie na nadprożu było w jednej linii z górnym ościeżem okna by nie wypychało skrzynki rolety podtynkowej.

Rolety podtynkowe dostępne są w kilkunastu kolorach i okleinach dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem do koloru okien czy też elewacji.

Rolety naokienne, nadprożowe, nadproża roletowe

Rolety naokienne, ze skrzynką nakładaną na okno lub wbudowaną w nadproże wciąż są spotykane na nowych inwestycjach. Niegdyś były one bardzo popularnym rozwiązaniem, jednak z czasem ich użytkowania wychodzą ich mankamenty i niedociągnięcia, które skutecznie uprzykrzają przyjemność korzystania z rolet zewnętrznych. Ze względu na swoją konstrukcję, rolety montowane bezpośrednio na okno i nad oknem a pod nadprożem, skierowane są do wnętrza domu. Skrzynka nie może być w całości zabudowana, bo jej zabudowanie utrudni lub uniemożliwi serwis rolety. Brak dodatkowej zabudowy sprawia, że nowym, świeżo wykończonym wnętrzu mamy szpecące skrzynki lub klapy rewizyjne rolet. Jeśli pomalujemy skrzynki lub klapy na kolor ścian, każdorazowe ich otwarcie pozostawi widoczny ślad w postaci pęknięć w miejscach łączenia klapy ze skrzynką.

Jednak względy wizualne są jeszcze do przeżycia. Najgorszym aspektem w tym typie rolet, jak i zresztą w każdym typie rolet zewnętrznych ze skrzynką w środku domu, jest fakt występowania mostków termicznych i przemarzania. Konstrukcja tego typu rolet nie pozwala na umieszczeniu zbyt grubego ocieplenia wewnątrz skrzynki. A w tym typie rolet, skrzynka stanowi bezpośrednie połączenie wnętrza domu z zewnątrz. Przy bardzo niskich temperaturach albo gdy po prostu na zewnątrz jest chłodniej niż w środku domu, czuć, że ze skrzynek wieje zimne powietrze. Jest to fakt zaobserwowany przez wielu Klientów i użytkowników tego typu rolet. Te rolety są dobrym rozwiązaniem w klimatach ciepłych, gdzie nie występują ujemne temperatury i mroźne zimy.

Biorąc pod uwagę powyższe przykłady należy z całą pewnością stwierdzić, że najlepszym systemem rolet zewnętrznych do nowego domu są rolety podtynkowe z prawidłowo wykonanym ociepleniem nadproży.

 

Więcej informacji odnośnie rolet zewnętrznych, rolety podtynkowych i ich prawidłowego stosowania, zapraszamy na naszą stronę www.wolny.org.pl


powrót

Polecane


  rolety podtynkowe
  Rolety podtynkowe

  Możliwość zabudowy rolety i ukrycia jej skrzynki, jest coraz częściej poszukiwana cechą. I tutaj idealnie sprawdzą się rolety podtynkowe. Mnogość kolorów i oklein pozwala dopasować prowadnice i klapy do stolarki otworowej. Rolety podtynkowe możemy wyposażyć w uznane i sprawdzone przez miliony, napędy SIMU. Montujemy rolety w nowych domach, gdy jeszcze nie mamy wykonanego ocieplenia.

  Więcej


  rolety zewnętrzne
  Rolety natynkowe

  Zabezpieczają, izolują, wpływają na poprawę bezpieczeństwa, podnoszą komfort. Powyższe cechy rolet są powszechnie znane. Jeśli nie mamy już możliwości zamontować rolet z ukrytymi kasetami, rolety natynkowe są dla nas jedyną opcją. Ale tutaj również dostępne są pancerze i skrzynki w wielu kolorach, co sprawia, że nie rolety natynkowe wkomponują się jako element wykończenia elewacji i dopełnią wygląd naszego budynku. .

  Więcej
 • Rolety zewnętrzne Łódź