Miniaturowy Odbiornik do Rolet Zewnętrznych SIMU Hz

Miniaturowy Odbiornik do Rolet Zewnętrznych
Miniaturowy Odbiornik do Rolet Zewnętrznych SIMU Hz (Somfy RTS)


 • Umożliwia sterowanie roletami zewnętrznymi z pilota
 • Możliwość podłączenia przełącznika klawiszowego
 • Montaż w puszcze podtynkowej pod przełącznikiem klawiszowym rolety
 • Szybka i łatwa rozbudowa o dodatkowy punkt sterowania roletami
 • Możliwość zaprogramowania do 12 pilotów do jednego nadajnika
 • Współpracuje z pilotami SIMU Hz oraz Somfy RTS
 • Częstotliwość działania 433,42 MHz • Mikro Odbiornik do Rolet SIMU Hz

  Mikro odbiornik do rolet SIMU Hz, to kompaktowe rozwiązanie umożliwiające rozbudowę istniejącego sterowania kablowego rolet, o dodatkowe sterowanie roletami z pilota. Jeśli więc mamy rolety zewnętrzne, które są sterowane z przełączników klawiszowych, to miniaturowy odbiornik SIMU Hz sprawi, że będziemy mogli sterować roletami zewnętrznymi również z pilotów SIMU Hz.


  Miniaturowy odbiornik do rolet SIMU Hz, jest to praktycznie to samo rozwiązanie, co Somfy RTS i jest on kompatybilny z pilotami z grupy Somfy RTS. Daje nam to gwarancję wysokiej jakości i niezawodności zastosowanych podzespołów i możliwość rozbudowy sterowania o piloty i nadajniki Somfy RTS.


  Zminimalizowany rozmiar odbiornika sprawia, że mieści się on w pogłębionej puszcze podtynkowej (60) pod przełącznikiem żaluzjowym klawiszowym, jeśli instalacja elektryczna jest rozprowadzona w odpowiedni sposób.


  Mikro odbiornik do rolet SIMU Hz może być zastosowany zarówno w nowych instalacjach i roletach, jak i w już istniejących. Dzięki zastosowaniu w roletach kablowych odbiornika SIMU Hz, możemy w łatwy sposób zmodernizować system sterowania roletami zewnętrznymi i rozbudować go o nowy punkt, w postaci pilota, czy to jedno-kanałowego czy też wielo-kanałowego. Piloty SIMU Hz występują w wielu wariantach, również w wariancie umożliwiającym sterowanie roletami przy pomocy pilota z automatyką czasowa, co w pozwoli w pełni zautomatyzować system sterowania roletami zewnętrznymi. Pamiętajmy jednak, że przy pełnej automatyzacji sterowania rolet, czy też przy centralnym sterowaniu roletami, zalecane, a nawet wymagane jest stosowanie w roletach silników przeciążeniowych.
  Mikro odbiornik do rolet - schemat łączenia

  Miniaturowy Odbiornik do Rolet Zewnętrznych SIMU Hz (Somfy RTS) - schemat łączenia

  Zarówno w nowych jak i w starych instalacjach sterowania roletami zewnętrznymi, miniaturowy sterownik pod przełącznikiem klawiszowym możemy zastosować tylko, jeśli instalacja elektryczna rozprowadzona jest w odpowiedni sposób. Po pierwsze puszka podtynkowa musi być pogłębiona. Do puszki musi być doprowadzony cztero-żyłowy przewód z silnika rolety, oraz trzy-żyłowy przewód zasilający z sieci. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w puszcze pod przełącznikiem i konieczność umieszczenia tam odbiornika i wszystkich łączeń, zalecane jest aby był używany przewód-linka.


  Uwaga! Jeśli instalacja rozprowadzona jest w taki sposób, że w przełączniku nie jest doprowadzone zero robocze (N) z zasilania i z silnika rolety, to podłączenie miniaturowego odbiornika do sterowania roletami z pilota nie będzie możliwe. Podłączenie nie będzie również możliwe, jeśli puszka instalacyjna nie będzie pogłębiona.


  Mikro odbiornik do rolet - informacje techniczne

  Miniaturowy Odbiornik do Rolet Zewnętrznych SIMU Hz (Somfy RTS) - Informacje techniczne

  Zasilanie: 230 V 50/60Hz


  Wymiary: 45x41x19mm


  Temperatura pracy: -20° do +55°C


  Częstotliwość: 433.42 MHz


  Stopień ochrony: IP 20 (po instalacji)


  Klasa produktu: III


  Zgodność z nadajnikami: Wszystkie nadajniki z grupy SIMU Hz i Somfy RTS


  Max. ilość zaprogramowanych nadajników: 12 szt.


  Zgodność z napędami: Wszystkie napędy SIMU sterowane przewodowo


  Max. obciążenie odbiornika: 3A/240V lub 3,4A/120V

  Na rynku istnieje wiele tego typu nadajników, montowanych pod przełącznikiem rolety i umożliwiających sterowanie rolet zarówno z pilota i z przełącznika. To co wyróżnia nadajniki SIMU i Somfy to wysoka jakość. Niestety w dziedzinie automatyki i sterowania radiowego do rolet istnieje ścisłe powiązanie pomiędzy ceną a jakością. Za wysoką ceną podzespołów elektronicznych idzie też wysoka jakość wykonania i użytkach komponentów.


  Informujemy, iż nie prowadzimy sprzedaży detalicznej podzespołów i sterowników SIMU czy też Somfy. Podzespoły SIMU i Somfy sprzedajemy jedynie w wyrobach gotowych naszym Klientom, którym zamontowaliśmy lub dostarczamy rolety zewnętrzne wraz z montażem.  powrót

  Zobacz również
  Silniki do rolet SIMU

  Silniki do rolet SIMU

  SIMU jest wiodącym producentem osprzętu elektrycznego do automatyzacji rolet zewnętrznych. Ponad 65 lat doświadczenia i miliony sprzedanych napędów do rolet świadczą jak dużym powodzeniem cieszy się SIMU na rynku osłon okiennych. Jeśli zależy nam na bezproblemowym użytkowaniu rolet przez wiele lat, warto zainteresować się ofertą SIMU z zakresu silników do rolet zewnętrznych zarówno w wersji kablowej jak i radiowej. SIMU blisko współpracuje i należy do grupy Somfy, co tylko utwierdza w przekonaniu, jak wysoką pozycję ma SIMU na rynku.

  Więcej


   silnik kablowy przeciążeniowy SIMU T5 plus

   Silnik przeciążeniowy kablowy SIMU T5 AUTO +

   Silnik przeciążeniowy kablowy idealnie nadaje się do zastosowania mikro odbiornika do rolet SIMU Hz. Silniki przewodowe, sterowane są indywidualnie z przełącznika żaluzjowego. Pod przełącznikiem, w pogłębionej puszcze możemy umieścić miniaturowy sterownik do rolet SIMU Hz, który pozwala na dodatkowe sterowanie silnikiem z pilota SIMU Hz. Ponieważ silniki posiadają funkcję przeciążenia, możemy bez obaw sterować roletami bez kontroli, ponieważ w przypadku przymarznięcia czy też przeszkody i blokady pracy rolety, silnik zatrzyma ruch rolety, zapobiegając drogim w naprawie uszkodzeniom.

   Więcej


   silnik radiowy przeciążeniowy SIMU Hz

   Silnik przeciążeniowy radiowy SIMU T5 AUTO Hz

   Jeśli nie chcemy stosować sterownika pod przełącznikiem, a chcemy mieć rolety sterowane z pilota, to najlepiej od razu zastosować w nowych roletach zewnętrz silniki radiowe przeciążeniowe SIMU Hz. Oprócz sterowania z pilota przenośnego, silniki radiowe mogą być również sterowane z pilotów naściennych imitujących przełączniki żaluzjowe do rolet. Mamy dzięki temu rozwiązaniu zarówno sterowanie wspólne, grupowe jak i indywidualne punkty sterowania przy każdej rolecie. Przy tym rozwiązaniu możemy w szybki i prosty sposób rozbudowa sterowanie roletami o następne punkty poprzez dogranie pilotów SIMU. Do silników radiowych SIMU Hz pasują również piloty i nadajniki z grupy Somfy RTS.

   Więcej


   silnik radiowy przeciążeniowy SIMU Hz

   Piloty SIMU

   Do miniaturowego nadajnika do rolet SIMU Hz możemy doprogramować piloty SIMU Hz. Piloty występują w wielu wariantach, zarówno jednokanałowych jak i wielokanałowych oraz ze sterowaniem i automatyką czasową. Piloty SIMU pozwolą zautomatyzować sterowanie roletami wyposażonymi w silniki SIMU Hz lub z mikro odbiornikiem SIMU Hz montowanym pod przełącznikiem żaluzjowym. Piloty dostępne są zarówno w wersji przenośnej jak i naściennej.

   Więcej
   rolety podtynkowe

   Rolety zewnętrzne podtynkowe

   Jeśli chcemy aby nasze rolety zewnętrzne podtynkowe były sterowane zarówno z przełącznika klawiszowego jak i z pilota, to mamy do wyboru dwa wyjścia. Tańszym rozwiązaniem jest zamontowanie w rolecie silników radiowych przeciążeniowych SIMU Hz i doposażenie ich w pilot zbiorczy, do sterowania wszystkimi roletami, jak i wyposażyć każdą roletę w pilot naścienny, do indywidualnego sterowania poszczególnymi roletami. Drugą, nieco droższą wersją jest zastosowanie w roletach silników przeciążeniowych kablowych SIMU, sterowanych z indywidualnego przełącznika klawiszowego i umieszczenie pod każdym przełącznikiem miniaturowego sterownika do rolet SIMU Hz, umożliwiającego zaprogramowanie i sterowanie rolety podtynkowej z dodatkowego pilota. Takie rozwiązanie jest nieco droższą bardziej skomplikowaną w realizacji opcją. Więcej o samych roletach zewnętrznych podtynkowych znajduje się na stronie:

   https://www.wolny.org.pl/Rolety-lodz/Rolety-zewnetrzne-podtynkowe.html


   rolety zewnętrzne

   Rolety zewnętrzne natynkowe

   Jeśli montujemy nowe rolety zewnętrzne natynkowe z silnikami elektrycznymi kablowymi, lub jeśli już posiadamy takie rolety w domu i mamy wykonaną w odpowiedni sposób instalację elektryczna, według schematu podanego powyżej, to możemy dołożyć do rolet miniaturowy sterownik do rolet. Pozwoli nam to na sterowanie roletami natynkowymi zarówno z przełącznika żaluzjowego jak i z pilota zbiorczego lub indywidualnego SIMU Hz. Pozwoli nam to jeszcze bardziej poprawić komfort obsługi rolet. Więcej o roletach zewnętrznych natynkowych znajduje się na naszej stronie:

   https://www.wolny.org.pl/Rolety-lodz/Rolety-zewnetrzne-natynkowe.html