Naprawa rolet Łódź - www.wolny.org.pl

Naprawa rolet zewnętrznych w Łódź i okolice. Z biegiem lat użytkowania, rolety zewnętrzne mogą wymagać serwisu lub napraw. W zależności od stopnia zużycia, naprawie i serwisowi w roletach mogą podlegać sznurek lub taśma, zwijacze i kasetki zwijające do rolet, lub lamele pancerza i wieszaki aluminiowe łączące wałek rolety z pancerzem.
Naprawa i serwis rolet zewnętrznych - rodzaje uszkodzeń


Główną grupą uszkodzeń rolet, które wymagają serwisu czy naprawy, są uszkodzenia wynikające z użytkowania rolety przez wiele lat. Rolety zewnętrzne są zazwyczaj podnoszone i opuszczane przynajmniej raz dziennie, a czasem i więcej razy w ciągu każdego dnia w roku. Daje to nam nawet kilkanaście tysięcy cykli podczas użytkowania rolety. W ten sposób dochodzi do naturalnego zużycia niektórych części rolety zewnętrznej. Mowa tu np. o lamelach pancerza rolety, ślizgach prowadzących pancerz rolety w prowadnice, kółka nawojowe w skrzynce rolety umiejscowionej na zewnątrz. Jednak najczęstszą rzeczą wymagającą serwisu i naprawy w rolecie są mechanizmy do podnoszenia ręcznego, czyli sznurki i taśmy, które mogą ulec zabrudzeniu lub przetarciu od wieloletniego użytkowania rolety. Przy wymianie sznurka czy też taśmy rolety, zazwyczaj wymagana jest także wymiana zwijacza, czyli kasetki zwijającej sznurek lub taśmę od rolety zewnętrznej. W środku takiej kasetki umiejscowiona jest sprężyna, która przy nieumiejętnym otwarciu, może doprowadzić do okaleczenie, dlatego nie należy samemu otwierać takiego zwijacza.Kolejną grupą uszkodzeń rolet wymagającą ingerencji serwisu lub naprawy są, uszkodzenia pancerza rolety czyli jak to jest również potocznie nazywane, lamel rolety zewnętrznej. Uszkodzenia pancerza są zazwyczaj wynikiem działań osób trzecich lub czynników zewnętrznych. Na szczęście, nie trzeba wymieniać całej rolety, wystarczy wymienić uszkodzone lamele pancerza rolet.Pancerz może ulec również uszkodzeniu, jeśli roleta zewnętrzna zostanie zasterowana przy jej oblodzeniu lun przymarznięciu, lub jeśli podczas opuszczania rolety na drodze pancerza znajduje się przeszkoda uniemożliwiająca swobodne jej puszczanie. Ten typ uszkodzeń występuje zazwyczaj przy roletach sterowanych elektrycznie, gdzie nie zastosowano silników przeciążeniowych. Jeśli opuszczamy lub podnosimy roletę zewnętrzną, której pancerz z jakiegoś powodu nie porusza się swobodnie w prowadnicach, może dojść do jej uszkodzenia poprzez zerwanie wieszaków rolety, uszkodzenie lamel rolety lub ich rozwarstwienie.Czy wszystkie rolety można naprawić?


Na szczęście konstrukcja rolet zewnętrznych pozwala w większości przypadków na jej bezproblemowy serwis i naprawy, pod warunkiem, że istnieje swobodny dostęp do rolety a zwłaszcza do jej skrzynki. W zależności od typu rolety, skrzynka może być aluminiowa i znajdować się na zewnątrz domu/mieszkania, jak ma to miejsce w rolecie natynkowej. Tutaj często zdarza się, że podczas ocieplania domu obłożone zostają styropianem prowadnice rolety oraz same skrzynki, przez co, żeby dostać się i otworzyć skrzynkę rolety należy naciąć i usunąć przeszkadzającą w otwarciu rolety warstwę styropianu. Ten problem nie występuje jeśli mamy rolety podtynkowe, które zostały prawidłowo obrobione i tynk czy też styropian nie nachodzi na klapę rewizyjna rolety. Największym problemem mogą być rolety ze skrzynkami zabudowanymi wewnątrz domu czy mieszkania. W większości przypadków bowiem, otwarcie takiej skrzynki wiąże się ze zrywaniem tynku lub odkuwaniem skrzynki, w zależności, od tego, jak bardzo została ona zabudowana.Naprawa i serwis napędów elektrycznych w rolecie


Z biegiem czasu, również mechanizmy elektryczne do automatycznego podnoszenia rolet, czyli napędy do rolet, mogą wymagać serwisu. Tutaj sytuacja nieco się zmienia, jeśli awarii ulegnie sam silnik, gdyż w większości przypadków, naprawa silników w rolecie, wiąże się z wymianą napędów na nowe. Silniki w roletach zewnętrznych najczęściej ulegają awarii podczas okresu zimowego, gdy np. sterujemy napędem w rolecie, która przymarzła do parapetu. W taki wypadku może dojść do przekręcenia silnika i / lub uszkodzeniu mogą ulec wieszaki rolety i lamele pancerza. Podobne skutki niesie za sobą sytuacja, w której podczas opuszczania dojdzie do zablokowania pancerza i nie będzie się on dalej opuszczał, natomiast silnik w rolecie dalej będzie kręcił. Jest to typ awarii, który można uniknąć stosując silniki przeciążeniowe w rolecie.
powrót

Zobacz również
  rolety podtynkowe
  Rolety podtynkowe

  Izolacja, komfort, bezpieczeństwo, to tylko część z wielu zalet stosowania rolet podtynkowych. Zyskujące niezwykle szubko na popularności rolety, są znakomitym przykładem, że warto zainwestować przy budowie domu, by później ponosić mniejsze koszty związane z użytkowanie. Przed montażem rolet podtynkowych w systemie do zakrycia w elewacji, musi spełnić kilka warunków odnośnie prawidłowego przygotowania „gruntu”. Jeśli wybierzemy rolety podtynkowe, doposażmy je dla spokoju i naszej wygody w napędy przeciążeniowe. Pozwoli to cieszyć się w pełni funkcjonalnością rolet i uniknąć wielu awarii i serwisu rolet.

  Więcej


  rolety zewnętrzne
  Rolety zewnętrzne

  Znane ze swojej uniwersalności rolety natynkowe, są idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza w już istniejących obiektach. Rolety zewnętrzne doskonale sprawdzą się w roli dodatkowego zabezpieczenia. Nie można również zapominać o korzyściach izolacyjnych, płynących z montażu rolet. Nasze rolety wyróżnia dbałość o szczegóły, o pozwala zminimalizować ryzyko występowania awarii. Serwisujemy wszystkie rodzaje rolet, w zależności od powstania i przyczyny awarii, możliwe jest w roletach wymienienie wielu podzespołów, w tym sznurków, kasetek i pancerzy.

  Więcej