Ocieplenie nadproża pod rolety zewnętrzne podtynkowe - Porady

Ocieplenie nadproża pod rolety zewnętrzne podtynkowe - Porady - www.wolny.org.pl

Aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością rolet podtynkowych, należy zadbać o prawidłowe ocieplenie pomiędzy skrzynką rolety i nadprożem. Pozwoli to uniknąć mostków termicznych i przemarzania.

Styrodur czy standardowy styropian - co wybrać?

Ponieważ przestrzeń pomiędzy skrzynką rolety jest ograniczona i nie zawsze mamy możliwość zastosowania grubego styropianu, należy zadbać o jak najlepszą izolację. Tutaj z pewnością przewagę mają płyty styroduru. Wadą może być cena styroduru, która w skrajnych wypadkach może być nawet dwu krotnie większa. Pamiętajmy jednak, że powierzchnia, jaką będziemy ocieplać pod skrzynkami rolet, nie jest aż tak duża. Sami inwestorzy, którzy myśleli że oszczędzą na stosowaniu zwykłego styropianu pod rolety szybko dostrzegli, że oszczędność jest tylko pozorna. Właściwości termoizolacyjne są nieporównywalnie lepsze w przypadku styroduru a ze względu na swoją niską nasiąkliwość, zwartą i twardą strukturę jest bardzo trwały.

Rolety podtynkowe i cofnięcie nadproża i okna - Porady - www.wolny.org.pl


Styrodur cena

Ceny styroduru uzależnione są od producentów. Przykładowe ceny ze składów budowlanych:

- BASF XPS 3000CS 300kPa kr. zakł. 30x600x1250 - cena około 20/m2

- BASF XPS 300kPa kr. p/w 50x600x2500 - cena około 30/m2

- Synthos XPS 30 PRIME "S"; grubość 4cm (w paczce cztery sztuki płyt) zapłacimy około 420 zł.


Oczywiście, nie ma co demonizować standardowego styropianu. Jest on również często stosowany jako ocieplenie pod rolety, ponieważ jedną z wad styroduru jest jego dostępność, zwłaszcza w najmniejszej grubości, czyli 2cm. Dlatego przed cofnięciem nadproży należy zorientować się w dostępności płyt styroduru w naszej okolicy. Najmniejszą wymaganą wartością cofnięcia nadproży są 2cm, jednak można je równie dobrze cofnąć o 3cm, 4cm czy 5cm.Więcej szczegółów i zdjęć poglądowych, odnośnie prawidłowego ocieplenia nadproży pod rolety zewnętrzne podtynkowe, znajdą Państwo na stronie www.wolny.org.pl >> Rolety zewnętrzne podtynkowe

 


powrót

Polecane
 • Które rolety zewnętrzne wybrać do nowego domu? - PORADY - www.wolny.org.pl
 • Które rolety zewnętrzne wybrać do nowego domu?

 • rolety podtynkowe
  Rolety podtynkowe

  Rolety podtynkowe Integro, to najlepszy i polecany przez nas system rolet zewnętrznych.

  Aluminiowa skrzynka podtynkowa idealnie chowa się w zewnętrznej elewacji budynku. Klapa rewizyjna również znajduje się od zewnątrz tym samym skrzynka rolety w żaden sposób nie ingeruje we wnętrze naszego domu.

  Rolety montujemy przed ociepleniem budynku.

  Więcej