Rolety zewnętrzne jako zamknięcie szaf i regałów

Rolety zewnętrzne zamknięcie szaf i regałów - Porady - www.wolny.org.pl

Rolety zewnętrzne mogą być również z powodzeniem stosowane do szaf i regałów, jako ich zamknięcie i zabezpieczenie. W zależności od warunków technicznych i potrzeb, rolety zewnętrzne mogą być zamykane ręcznie, przy pomocy taśmy lub poprzez sprężynę samozwiajającą. Dodatkowo, zastosowanie w listwie dolnej rolety zamka baskwilowego sprawi, że zabezpieczymy wnętrze szaf i regałów przed niepowołanym dostępem.


Aby móc zamontować rolety zewnętrzne do szaf, musi być spełnionych kilka wymogów technicznych, które to umożliwią. Głównym czynnikiem determinującym o montażu rolet w szafach jest to, czy można solidnie i bezpiecznie je przykręcić. Boczne prowadnice w roletach mają szerokość 53mm, z czego 20mm stanowi komora montażowa prowadnicy. Jeśli więc boczna płyta meblowa w półce ma grubość np. 10mm, będzie to stanowczo za mało. Minimalną wartością bocznej płyty meblowej, przy szafach i regałach drewnianych jest 15mm, a najlepiej 20mm. Im grubsza płyta, tym mocniejsze i stabilniejsze mocowanie rolety. Skrzynka rolety montowana jest specjalnymi bolcami do prowadnic, nie ma więc potrzeby dodatkowego mocowania jej.


Przy stosowaniu rolet zewnętrznych do zamknięcia szaf należy pamiętać o wielkości skrzynki rolety, która uzależniona jest od wielkości rolety i może mieć wielkość nawet 205mm. Jest to o tyle ważne, że w zależności od zastosowanego rozwiązania, skrzynka rolety może wchodzić w światło szafy lub wystawać poza jej górny obrys. Wysunięcie skrzynki w górę spowoduje, że najwyższa półka nie zostanie zasłonięta przez skrzynkę.Rolety do regałów

Jeśli konstrukcja regału lub szafy na to pozwala, to skrzynką rolety możemy odwrócić i schować w regale. Taka sytuacja miała miejsce w montowanych przez naszą firmę roletach w sieci hurtowni Selgros, gdzie rolety zabezpieczają regały z alkoholem i papierosami. Dzięki takiemu rozwiązaniu, skrzynki rolet są praktycznie całkowicie niewidoczne i idealnie wkomponowują się w całość regałów.

Przy takim typie montażu, zwłaszcza w regałach, należy zwrócić uwagę, czy nie będą przy montażu przeszkadzać elementy konstrukcji regałów typu łączki, śruby itd. powierzchnia, do której przykręcane są rolety powinna być płaska i jednolita.


Pamiętajmy, że rolety zewnętrzne mogą również zamykać wszelkiego rodzaju wnęki i szafy np. z licznikami, zaworami w ciągach na klatkach schodowych i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest estetyczna i trwała osłona. Rolety zewnętrzne dostępne są w bogatej kolorystyce, co pozwala dobrać pasujący do zestawu kolor.


Więcej informacji i roletach znajdą Państwo na naszej stronie Rolety zewnętrzne

 


powrót