Rolety zewnętrzne natynkowe czy rolety podtynkowe? - Porady

Rolety zewnętrzne natynkowe czy rolety podtynkowe - Porady - www.wolny.org.pl

To, które rolety zewnętrzne wybrać, czy rolety natynkowe czy rolety podtynkowe, uzależnione jest od kilku czynników. Najważniejszym jest, czy chcemy zamontować rolety w domu już wykończonym, czy domu w trakcie budowy.


Jeśli mamy już gotowy dom i nie zamierzamy dokonywać zmian w grubości ocieplenia, wybór jest jednoznaczny - rolety natynkowe.

Jeśli budujemy nowy dom, ale nie uwzględniliśmy rolet podtynkowych w projekcie i nie możemy już dokonać żadnych zmian w obrębie nadproża i okien, a nasze ocieplenie jest za małe do całkowitego zakrycie skrzynek rolety podtynkowej Integro, pozostają nam już tylko rolety natynkowe.

Osobną kwestią jest, czy zamontujemy rolety natynkowe we wnęce okiennej czy na elewację.


Montaż rolet zewnętrznych natynkowych we wnęce okiennej powoduje zmniejszenie światła okna poprzez skrzynkę rolety wchodzącą od góry w szybę. biorąc pod uwagę grubość ramy okna i ościeża, światło może się zmniejszyć raptem o kilka centymetrów przy małych oknach, do kilkunastu przy wysokich oknach tarasowych i balkonowych. Uzależnione jest to od wielkości zastosowanej skrzynki rolety, która dobierana jest w zależności od wielkości okien, użytego profilu rolety oraz typu i rodzaju silnika.


Rolety zewnętrzne natynkowe, montowane na elewację, nie powodują zmniejszenia światła wnęki okiennej, gdyż skrzynka jak i prowadnice znajdują się murze. Ten typ montażu powoduje zwiększenie metrażu rolet o wielkość skrzynki i szerokość prowadnic. Natomiast dodatkowym atutem tego montażu może być większa „poduszka powietrzna”, która powstanie pomiędzy oknem i opuszczonym pancerzem rolety zewnętrznej. Im większa wartość takiej „poduszki”, tym lepsza izolacja.


Rolety zewnętrzne podtynkowe Integro - najlepszy wybór do nowego domu

Rolety integro

Rolety podtynkowe to najlepszy wybór, jeśli chodzi o rolety do zabudowy, do każdego nowego domu. Główną zaletą rolet zewnętrznych podtynkowych, w systemie skrzynek Integro, jest fakt, że są one ukryte w zewnętrznym ociepleniu budynku i ich skrzynki nie ingerują do wnętrza domu. Dzięki temu nie występuje przemarzanie i nie mamy strat ciepła jak w przypadku innych systemów do zabudowy.


Przy roletach naokiennych, skrzynkach roletowych, rolokasetach i innych tego typu rozwiązaniach, skrzynka i klapa rewizyjna znajduje się we wnętrzu domu, stanowiąc problematyczne i mało estetyczne rozwiązanie w nowym domu. Ale najgorszym w tych systemach jest fakt, że izolacja jest na o wiele mniejszym poziomie, niż w przypadku rolet podtynkowych. Niektórzy twierdzą, że warto iść na kompromis, że straty ciepła rekompensowane są innymi czynnikami… BZDURA. Po co iść na kompromis stosując skrzynki wchodzące do domu, jak można to zrobić dobrze i zgodnie ze sztuką budowlaną i zastosować rolety zewnętrzne podtynkowe!Oczywiście, aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością i atutami rolet podtynkowych Integro należy odpowiednio przygotować i ocieplić nadproże a także zabudować skrzynki rolet podtynkowych w zewnętrznym ociepleniu. Wszystkie szczegóły odnośnie tego procesu znajda Państwo na naszej stronie w dziale >> Rolety Podtynkowe

 


powrót