Rolety zewnętrzne zabudowa balkonu, tarasu, altany - Porady

Rolety zewnętrzne zabudowa balkonu w bloku - Porady - www.wolny.org.pl

Rolety zewnętrzne znakomicie sprawdzają się jako zabudowa balkonów w bloku, zadaszonych tarasów czy altanek, chroniąc naszą prywatność, zabezpieczając od warunków atmosferycznych i zabezpieczając.


Zabudowanie balkonu w bloku stwarza dodatkowe pomieszczenie, bez obawy o zniszczenie pozostałych na nim przedmiotów przez deszcz czy też śnieg. W przypadku balkonów zlokalizowanych na parterze, rolety zewnętrzne znakomicie chronią i zabezpieczają przed kradzieżą i włamaniem zastępując niepraktyczne kraty.

Również na balkonach zlokalizowanych na piętrach można zamontować rolety zewnętrzne. Jeśli mieszkamy na piętrze, a pod nami jest balkon zabudowany kratami, które ułatwiają wejście na nasz balkon.


Rolety zewnętrzne mogą być osadzone i kończyć się na wysokości barierek, lub być poprowadzone do samej ziemi.
Aby można było zabudować balkon roletami zewnętrznymi, musi być spełnionych kilka warunków technicznych. Jednym z najważniejszych, jest stabilne i trwałe podłoże w bocznych ścianach, umożliwiające solidne przymocowanie rolet. Równie ważnym jest, by barierka nie była wysunięta do przodu, względem bocznych ścian. Zbyt dalekie wysunięte barierki, mogą spowodować, że nie będzie do czego przymocować rolet po bokach. Rolety zewnętrzne zabudowujące balkon są narażone na bardzo duży napór wiatru, dlatego nie można pozwolić sobie na żadne „sztukowanie”.


Rolety zewnętrzne zabudowa altan, altanek i tarasów

Rolety zewnętrzne zabudowa altany, altanek, tarasów - www.wolny.org.pl

Rolety zewnętrzne mogą służyć jako zabudowa zadaszonych tarasów, czy też wszelkiego rodzaju drewnianych altan i altanek letniskowych. Zabudowanie altany roletami sprawia, że jesteśmy chronieni od wiatru czy też deszczu i możemy przyjemnie spędzać czas niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Zasłonięcie rolet z każdej strony sprawi, że mamy dodatkowe pomieszczenie, które chroni nasze meble ogrodowe.
W zależności od warunków technicznych zabudowy, rolety zewnętrzne mogą być podnoszone ręcznie, elektrycznie lub przy pomocy sprężyny samozwijającej. Połączenie sprężyny samozwijającej, z zamkiem baskwilowym w listwie dolnej, umożliwia obustronne zamykanie i otwieranie rolety. Zamek baskwilowy doskonale sprawdza się również jako zabezpieczenie antywłamaniowe rolet.Więcej szczegółów i zdjęć poglądowych, odnośnie rolet zewnętrznych znajduje się na stronie https://www.wolny.org.pl

 


powrót