Rygle automatyczne do rolet zewnętrznych

Rygle automatyczne do rolet

 • przeznaczone do stosowania w roletach zewnętrznych podnoszonych manualnie
 • stanowią blokady zabezpieczające przed niepowołanym podniesieniem rolet
 • specjalna stalowa linka wyposzczą bolce blokujące w prowadnice rolet
 • dodatkowa ochrona i zabezpieczenie
 • nie można ich stosować w roletach elektrycznych
 • jedyna możliwość blokady rolet podtynkowych podnoszonych manualnie • Rygiel automatyczny do rolety zewnętrznej

  Rygle automatyczne do rolet, blokujące podniesienie rolety, to niewielki dodatkowy wydatek a dający dodatkowe korzyści w postaci zabezpieczenia przy podniesionemu rolety od zewnątrz. Rygiel automatyczny wypuszcza specjalne bolce w prowadnice rolety, przy opuszczaniu i całkowitym zamknięciu pancerza rolety. Żeby rygiel blokujący rolety zadziałał, prześwity pomiędzy poszczególnymi listwami pancerza muszą być poskładane przynajmniej w 2/3 licząc od dołu pancerza. Roleta musi opadać na podłoże a listwa końcowa pancerza powinna leżeć i przylegać na całej płaszczyźnie do podłoża. W miarę użytkowania rolety z ryglem automatycznym, powinniśmy pamiętać aby raz na jakiś czas zadbać o przeczyszczenie otworów w prowadnicach, do których wchodzi bolec rygla rolety.


  Rygle automatyczne, przez swoją nazwę, mogą sugerować, że do ich działania potrzebny jest prąd, Nic bardziej mylnego. Rygle stosowane są wyłącznie w roletach podnoszonych ręcznie, przy upuszczaniu i obsłudze rolety za pomocą linki lub paska. Rygiel automatyczny stosujemy w roletach montowanych do samej ramy okiennej, czyli we wnęce, gdzie nie ma pozostawionej przestrzeni pomiędzy oknem a pancerzem rolety. Stosujemy rygiel automatyczny również roletach montowanych na okna nieotwieralne.


  Wadą rygli automatycznych jest możliwość zamarzania bolca w okresie zimowym i przejść temperatury poniżej zera. Jeśli na rolecie skrapla się woda, która później spływa i zamarza na listwie końcowej rolety, rygiel może powodować problemy i zacinać się. Dlatego rygla automatycznego nie stosujemy z silnikami i podnoszeniem elektrycznym, bo wszelkie nieprawidłowe działanie rygla może spowodować uszkodzenie rolety i silnika.


  Rygle automatyczne są jedynym sposobem zablokowania i zabezpieczania rolet podtynkowych podnoszonych manualnie. Dzieje się tak ze względu na sposób montowania rolety podtynkowej, ponieważ rolety zewnętrzne podtynkowe montowane są bezpośrednio do ramy okna a więc nie ma możliwości zastosowania rygla ręcznego a przy podnoszeniu elektrycznym stosujemy w roletach podtynkowych wieszaki blokady.  Reasumując, rygiel automatyczny w rolecie to wygodny i skuteczny sposób ryglowania i dodatkowego zabezpieczenia rolety przed podniesieniem jej od zewnątrz.


  powrót

  Zobacz również
   silniki do rolet asa
   Silniki do rolet ASA

   Silniki do rolet ASA, to obecnie nowość w naszej ofercie. Stanowią one uzupełnienie pomiędzy najtańszymi, dostępnymi dla każdego napędami standardowymi, a silnikami dla profesjonalistów i osób ceniących sobie komfort użytkowania i bezawaryjność, czyli silnikami SIMU. Silniki ASA są budżetowym rozwiązaniem, posiadającym funkcje przeciążenia w przystępnej cenie. Występują one zarówno w wersji kablowej, sterowne przewodowo, jak i w wersji radiowej, ze sterowaniem z pilota. Dostępnych jest kilka pilotów w różnej konfiguracji kanałów i zastosowań. Więcej o napędach ASA znajduje się na stronie:

   https://www.wolny.org.pl/Rolety-lodz/blog/silniki-asa.html


   rolety zewnętrzne
   Rolety zewnętrzne natynkowe

   Rolety zewnętrzne natynkowe dostępne są w kilku kolorach z gamy drewnopodobnych, czyli mahoń, złoty dąb oraz orzech. nowością w naszej ofercie jest roleta natynkowa, ze skrzynką dostępną w kolorze Winchester. Do tej chwili, w kolorze w Winchester dostępne były wyłącznie okleinowane prowadnice oraz pancerz. Teraz dochodzi do tego sama skrzynka i klapa w rolecie natynkowej, dzięki czemu mamy kompletny zestaw rolety natynkowej w kolorze Winchester. Dopłata do koloru Winchester w rolecie natynkowej jest taka sama jak do pozostałych kolorów drewnopodobnych. Więcej o roletach natynkowych znajdą Państwo na naszej stronie:

   https://www.wolny.org.pl/Rolety-lodz/Rolety-zewnetrzne-natynkowe.html