Rygle ręczne do rolet

Rygle ręczne do rolet zewnętrznych

 • skuteczne blokady do rolet zewnętrznych w formie zasuwek
 • zabezpieczają rolety przed podniesieniem ich od zewnątrz
 • najprostsze a zarazem jedno z najskuteczniejszych blokad do rolet zewnętrznych
 • rygle ręczne znajdują się w listwie końcowej pancerza rolety
 • możliwość stosowania tylko w roletach z podnoszeniem ręcznym
 • surowo zabronione jest stosowanie rygla ręcznego w rolecie z napędem elektrycznym
 • nie ma możliwości stosowania rygla ręcznego w roletach podtynkowych i roletach montowanych bezpośrednio do ramy okna • Rygiel ręczny do rolety - zasuwka zabezpieczająca

  Rygiel ręczny do rolety jest to blokada rolet w formie zasuwki, która umieszczona jest w listwie końcowej pancerza rolety. Po opuszczeniu rolety na podłoże, czy to parapet czy taras, należy przesunąć zasuwki na zewnątrz. Spowoduje to zaryglowanie rolety i zablokowanie jej przed próbami podniesienia rolety od zewnątrz. Aby odblokować roletę należy przesunąć zasuwki do środka, umożliwiając tym samym podnoszenie manualne rolety. Rygle ręczne choć niepozorne, są w naszym mniemaniu jednym z najskuteczniejszych form blokowania rolety manualnej, a z pewnością najtańszą formą blokad do rolet. Stosunek jakości i skuteczności do ceny rygla ręcznego jest na jak najwyższym poziomie.


  Z powyższego opisu możemy się już domyślić, że rygiel ręczny, jak sama jego nazwa wskazuje, jest obsługiwany ręcznie, Tym samym, aby zablokować czy też odblokować rygiel ręczny, trzeba każdorazowo otworzyć okno. Tym samym, rygla ręcznego nie będziemy mogli zastosować w roletach zasłaniających okna nieotwieralne jak na przykład wszelkiego rodzaju fixy, czy tez okien, do których jest trudny dostęp albo otwieranie okna stwarza problemy. W takich oknach sprawdzą się rygle automatyczne.


  Rygli ręcznych nie zastosujemy również do blokowania w roletach podtynkowych z racji tego, że rolety zewnętrzne podtynkowe montowane są bezpośrednio do ramy okna i nie ma żadnej przestrzeni pomiędzy oknem o roletą na zastosowanie zasuwek. Ten sam problem ze stosowaniem rygla ręcznego jest w roletach natynkowych ale montowanych we wnękach okiennych do ramy okna. W roletach natynkowych, przykręconych do samych okien również nie zastosujemy rygli ręcznych.


  Z całą pewnością, niezależnie od rodzaju rolety, czy jest to roleta natynkowa czy roleta podtynkowa, nie zastosujemy rygla ręcznego w roletach sterowanych elektrycznie. Stosowanie rygli ręcznych w roletach elektrycznych jest surowa zabronione i może skutkować uszkodzeniem rolety jak i co gorsza samego silnika. Jest to spowodowane bardzo prostą zależnością. Jeśli zapomnimy odblokować rygiel a za sterujemy roletę, która nie posiada silnika elektrycznego przeciążeniowego, to uszkodzimy roletę a nawet w skrajnym przypadku doprowadzimy do spalenia silnika. Przy silnikach i podnoszeniu elektrycznym stosujemy tylko i wyłącznie wieszaki blokady.


  Reasumując, rygle ręczne do rolet są bardzo dobrą opcją blokowania i zabezpieczania rolet zewnętrznych, jednak nie mogą być one stosowane w każdym typie rolety i w każdym typie montażu rolety natynkowej.  powrót

  Zobacz również
   silniki do rolet asa
   Silniki do rolet ASA

   Silniki ASA to budżetowe rozwiązanie, stanowiące uzupełnienie naszej oferty napędów do rolet. Stanowią one pośrednie rozwiązanie pomiędzy najtańszymi, standardowymi silnikami bez przeciążenia oraz silnikami do rolet SIMU, które są obecnie jednymi z najlepszych napędów do rolet zarówno w wersji radiowej jak i kablowej z funkcją przeciążenia. Silniki ASA są produkcji włoskiej i występują w wersji zarówno radiowej jak i kablowej. Silniki ASA zautomatyzują nasze rolety zewnętrzne w przystępnej cenie. Więcej o silnikach na naszej stronie:

   https://www.wolny.org.pl/Rolety-lodz/blog/silniki-asa.html


   rolety zewnętrzne
   Rolety zewnętrzne natynkowe

   Rolety natynkowe znakomicie nadają się do różnego typu niestandardowych rozwiązań, jak zabudowa balkonu, tarasu, altany roletami czy też jako zamknięcie szaf roletami. Odpowiednio dobrane rozwiązanie i sposób montażu sprawia, że rolety zewnętrzne natynkowe są niezwykle poręcznym i estetycznym sposobem zabudowy. Jednak do wykonania odpowiedniego sposobu zabudowy, musimy posiadać doświadczenie w montażu rolet, by wybrać odpowiedni sposób montażu, który sprawdzi się w danym przypadku. Ponieważ każdy montaż jest inny, powinniśmy wybrać odpowiednią firmę, która ma już doświadczenie w montażu rolet zewnętrznych. Na terenie miasta Łódź i okolice, polecamy do montażu rolet zewnętrznych natynkowych Rolety zewnętrzne Łódź