Silniki do Rolet SIMU

Silniki do rolet SIMU

Od 1959 roku, firma SIMU, opierając się na swojej wiedzy, umiejętnościach i doświadczeniu, oferuje swoim Klientom na całym świecie najwyższej jakości silniki do rolet. Wszystkie procesy produkcyjne objęte są certyfikatem ISO 9001 v2008, dzięki czemu mamy zapewniony stały poziom jakości. 100% silników SIMU jest poddawanych kontroli już na etapie produkcji.


To, jak wysoko ceniona jest niezawodność silników do rolet w SIMU świadczy fakt, że firma posiada własne laboratorium testowe, w którym każdy nowy produkt jest poddawany szczegółowym testom (symulatory klimatyczne, urządzenia testujące) abyśmy mieli pewność, że silniki do rolet SIMU spełniają wszystkie normy i wymagania w zakresie jakości.


To co wyróżnia silniki do rolet SIMU i powoduje, że cieszą się one tak dobrą opinią wśród Klientów, to najwyższej klasy podzespoły stosowane do produkcji, jak również:

- wysoka jakość

- niezawodność

- innowacyjność

- cicha praca

- komfort obsługiSilniki do rolet SIMU - kablowy - sterowanie z przełącznika

Silniki do rolet SIMUSilnik do rolet SIMU kablowy bez przeciążenia

Silnik kablowy SIMU bez przeciążenia, sterowany z przełącznika, to podstawowy typ napędu, do sterowania rolet z poziomu przełącznika klawiszowego, umieszczonego wewnątrz pomieszczenia. Silnik posiada progresywny układ wyłączników krańcowych. Mechaniczny okład ustawiania górnego i dolnego położenia krańcowego znajduje się w głowicy napędu.Silnik do rolet SIMU kablowy przeciążeniowy

Silnik kablowy przeciążeniowy SIMU, z detekcją przeszkód, przymarznięcia i oblodzenia rolety, sterowany z przełącznika, to inteligentne i bezpieczne rozwiązanie z zakresu automatyki do rolet zewnętrznych.


Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu przeciążeniowemu, silnik zatrzymuje pracę rolety w przypadku przymarznięcia, oblodzenia rolety lub w przypadku napotkania na przeszkodę. Zapobiega to uszkodzeniu rolety, jak i samego silnika. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w okresie zimowym, gdzie padający śnieg i ujemne temperatury, mogą spowodować przymarznięcie rolety do podłoża. Sterowanie taką roletą, w skrajnym przypadku, może grozić kosztowną naprawą. Warto więc zainwestować w silniki przeciążeniowe SIMU, by chronić nasze rolety zewnętrzne i portfele.


Silniki kablowe przeciążeniowe SIMU polecane są zwłaszcza do wszelkich systemów sterowania centralnego i typu "inteligentny dom”, gdzie nie mamy kontroli nad każdą roletą w czasie ich zaprogramowanego otwierania i zamykania, i nie widzimy, czy dana roleta swobodnie się opuszcza i podnosi. Tutaj pieczę nad bezpieczeństwem rolety będą sprawować silniki przeciążeniowe SIMU.


Trzeba również pamiętać, że do poprawanego działania przeciążenia, rolety zewnętrzne muszą być wyposażone w tzw. wieszaki blokady. Wieszaki blokady dodatkowo zabezpieczają roletę zewnętrzną, po jej zamknięciu, przed podniesieniem jej od zewnątrz. Stosując wieszaki blokady mamy więc dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe rolety.
Silniki do rolet SIMU Hz - radiowy - sterowanie z pilota

Silniki do rolet SIMU Hz RadiowySilnik do rolet SIMU Hz radiowy bez przeciążenia

Silnik radiowy SIMU Hz bez przeciążenia, sterowany z pilota, jest to napęd do rolet z wbudowanym odbiornikiem radiowym umożliwiającym sterowanie rolety z pilotów SIMU. Silnik posiada elektroniczne ustawianie położeń krańcowych, regulowane z poziomu pilota. Dodatkowo, Silnik radiowy SIMU posiada możliwość ustawienia ulubionej pozycji użytkownika rolety.Silnik do rolet SIMU Hz radiowy przeciążeniowy

Silnik radiowy przeciążeniowy SIMU Hz, to najwyższej klasy silnik do rolet zewnętrznych. Niezwykle istotną i praktyczną funkcją tego silnika jest wykrywanie oblodzenia, przymarznięcia rolety zewnętrznej oraz wykrywanie przeszkód podczas pracy rolety. Podobnie jak w przypadku silnika przeciążeniowego kablowego, tak i w tym wypadku, dzięki funkcji przeciążenia, silnik chroni naszą roletę zewnętrzną przed uszkodzeniem. Jeśli roleta przymarznie do podłoża, lub pancerz rolety ulegnie oblodzeniu, powodując trudności z opuszczaniem lub podnoszeniem rolety, silnik przeciążeniowy SIMU zatrzyma pracę rolety. Silnik posiada automatyczne ustawianie górnego i dolnego położenia krańcowego rolety.


Do poprawnego działania funkcji przeciążeniowej, rolety zewnętrzne muszą być wyposażone w wieszaki blokady, które jednocześnie stanowią zabezpieczenie antywłamaniowe, zapobiegając niepowołanemu podniesieniu rolety z zewnątrz, po jej zamknięciu.


Jednak najważniejszym elementem tych silników jest niezawodny i opatentowany system radiowy SIMU Hz. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu, firma SIMU stała się światowym ekspertem w dziedzinie sterowania radiowego do rolet zewnętrznych. Silniki radiowe przeciążeniowe SIMU Hz słyną z niezawodności. Potwierdzają to również liczne, pozytywne opinie Klientów. Silniki SIMU w technologii radiowej Hz są rozwiązaniem zapewniającym komfort i bezproblemową obsługę na długie lata. Są one warte swojej ceny, gdyż w czasie wieloletniej eksploatacji nie występują tu awarie znane z tanich silników radiowych.Piloty SIMU Hz

Silniki do rolet SIMU Hz sterowane są z bogatej gamy pilotów marki SIMU. Występują tu zarówno piloty 1-kanałowe, do sterowania jedną roletą, przez piloty 5-kanałowe i 16-kanałowe. Mamy tu również piloty z automatyką czasową i programowaniem. Tego typu piloty występują w opcji 1-kanałowej i 6-kanałowej. Piloty do silników SIMU Hz działają na częstotliwości 433,42 MHz, a ich zasięg wynosi 20 metrów przez dwie ściany (zależnie od zakłóceń fal radiowych)


Piloty do silników SIMU HZ do rolet zewnętrznych

Piloty naścienne SIMU Hz do rolet zewnętrznych


Warto również dodać, że firma SIMU należy do grupy Somfy, co dodatkowo świadczy o niezawodności i wysokiej klasie silników SIMU. To, że nie jest to tylko chwyt marketingowy niech świadczy fakt, że piloty Simu Hz współpracują silnikiem radiowym Somfy RTS a piloty Somfy RTS współpracują z silnikiem radiowym SIMU Hz.


Po więcej szczegółów i informacji na temat poprawnego wykonania instalacji elektrycznej pod silniki do rolet zewnętrznych SIMU, zapraszamy na stronę Silniki do rolet zewnętrznych gdzie znajdują się również schematy łączeń.

 


Porady

Zobacz również
  rolety podtynkowe
  Rolety podtynkowe

  Rolety podtynkowe Integro, to najlepszy i polecany przez nas system rolet zewnętrznych.

  Aluminiowa skrzynka podtynkowa idealnie chowa się w zewnętrznej elewacji budynku. Klapa rewizyjna również znajduje się od zewnątrz tym samym skrzynka rolety w żaden sposób nie ingeruje we wnętrze naszego domu.

  Rolety montujemy przed ociepleniem budynku.

  Więcej


  rolety zewnętrzne
  Rolety zewnętrzne

  Rolety poprawiają komfort i bezpieczeństwo, jednocześnie stanowiąc dodatkową izolację, dzięki zastosowaniu wewnątrz aluminiowego pancerza specjalnej pianki.

  Nasze rolety wytwarzane są wyłącznie z najwyższej klasy profili aluminiowych.

  Więcej
 • Rolety zewnętrzne Łódź