Silniki do rolet zewnętrznych - które napędy wybrać

Silniki elektryczne do rolet zewnętrznych - które napędy wybrać - PORADY - www.wolny.org.pl

Silniki do rolet zewnętrznych, to poprawa komfortu i łatwość obsługi rolety. Na rynku dostępnych jest kilka typów sterowania. Do najpopularniejszych należą napędy elektryczne sterowane za pomocą przełącznika klawiszowy. Nie mniej popularne są napędy elektryczne radiowe, sterowne z pilota. Przy wyborze sterowania należy zwrócić uwagę nie tylko na koszt, ale również na rodzaj silnika.

Sterowanie rolety z przełącznika

Napędy elektryczne do rolet, sterowane z przełącznika klawiszowego, to najbardziej popularne i najtańsze sterowanie elektryczne rolety zewnętrznej. Każda roleta powinna być sterowana z osobnego przełącznika. nie wolno zatem podłączać kilku rolet pod jeden przełącznik, lub kilku przełączników pod jeden silnik. Takie łączenie, bez stosowania odpowiednich przekaźników i centralek sterujących, może doprowadzić do uszkodzenia silnika w rolecie.

Napędy kablowe mogą być wykorzystywane do łączenia rolet zewnętrznych pod centralne sterowanie typu inteligentny dom. trzeba tu jednak zwrócić uwagę, że w tego typu instalacjach, gdzie nie jesteśmy obecni przy sterowanej rolecie, powinniśmy zastosować silniki przeciążeniowe.


Napędy kablowe przeciążeniowe SIMU

Napędy przeciążeniowe SIMU, to doskonałe rozwiązanie sterowanie elektrycznego dla każdej rolety zewnętrznej. Silniki przeciążeniowe SIMU cechuje niezwykle wysoki komfort i cicha praca, niezawodność i bezawaryjność. Unikatowy system przeciążeniowy SIMU powoduje, że napęd zatrzymuje pracę rolety w przypadku wykrycia oblodzenia lub przymarznięcia rolety, zapobiegając jej uszkodzeniu. Dodatkowo, jeśli zastosujemy w rolecie wieszaki blokady, napędy przeciążeniowe SIMU zatrzymają roletę, jeśli ta napotka na przeszkodę w trakcie jej opuszczania.

Silniki przeciążeniowe SIMU nadają się do zastosowania we wszelkiego rodzaju centralnych sterowaniach roletami i systemach inteligentnego domu, gdyż przy silnikach z przeciążeniem nie musimy sprawować pieczy nad pracującą roletą zewnętrzną.


Sterowanie rolety z pilota

Silniki radiowe do rolet zewnętrznych, sterowane za pomocą pilota, to komfortowy i coraz popularniejszy system sterowania roletami zewnętrznymi. Wyróżnia go prostota obsługi prowadzenia instalacji elektrycznej pod rolety. Wystarczy doprowadzić zasilanie z sieci do każdej rolety. nie ma potrzeby ingerencji we wnętrze domu i robienia puszek pod przełączniki. Wszystkie rolety zewnętrzne mogą być sterowane indywidualnie lub grupowo z wielokanałowych pilotów. Dodatkowo istnieje możliwość dogrania kilku pilotów do jednej rolety.

Przy silnikach radiowych niezwykle ważne jest, by nie oszczędzać na napędach. Niskie koszty zakupu mogą oznaczać problemy w późniejszej eklpoatacji


Napędy radiowe SIMU (grupa Somfy)

Napędy radiowe SIMU (grupa Somfy), to najwyższej klasy silniki do rolet zewnętrznych. Wybierając napędy radiowe przeciążeniowe SIMU, mamy pewność niezawodności i komfortu obsługi przez cały okres użytkowania. Mechanizm przeciążeniowy zapewnia, że w przypadku przymarznięcia rolety do podłoża, lub oblodzenia pancerza rolety, silnik zatrzyma jej pracę, zapobiegając tym samym uszkodzeniu rolety. Dodatkowym atutem napędów radiowych SIMU jest fakt, że 100% napędów sprawdzana jest już na etapie produkcji, dzięki czemu mamy pewność bezawaryjności i wieloletniej pracy siłownika.

 

Wybór rodzaju napędu do rolet zewnętrznych, determinuje sposób prowadzenia i łączenia instalacji elektrycznej do rolet. To, jak poprowadzić przewody elektryczne, została rozpisane na stronie

www.wolny.org.pl w dziale Rolety zewnętrzne >> Silniki do rolet.


powrót