Wieszaki blokady do rolet zewnętrznych

Wieszaki blokady do rolet

 • przeznaczone są do stosowania w roletach z napędami elektrycznymi
 • do stosowania w nowych roletach jak w roletach które doposażone są w silniki elektryczne
 • zapewniają wzrost bezpieczeństwa
 • służą do blokowania rolety zewnętrznej
 • dociskają roletę zewnętrza do podłoża
 • są wymagane przy zastosowaniu w roletach napędów z funkcją przeciążenia • Wieszaki blokujące do rolet

  Jeśli chcemy dodatkowo zabezpieczyć nasze rolety i zapewnić sobie dodatkową ochronę w postaci rolet, to warto zastosować w rolecie zewnętrznej, napędzanej przy pomocy silnika elektrycznego, dodatkowe zabezpieczenia w postaci wieszaków blokujących. Wieszaki blokady to specjalnej konstrukcji, plastikowe łączenie wałka rolety z pancerzem, które blokują się przy zamknięciu rolety, dociskając pancerz rolety do podłoża, uniemożliwiając tym samym jej podważenie i uniesienie przez osoby niepowołane. Takie wieszaki różnią się od tradycyjnych, metalowych wieszaków rolet zarówno konstrukcją jak i wytrzymałością. Wieszak blokada stosowany jest wyłącznie w roletach elektrycznych z podnoszeniem z przełącznika albo pilota. Wieszak blokada nie może być stosowany jako zabezpieczenie w roletach z podnoszeniem manualnym gdyż nie będzie on się sprawdzał i nie będzie stanowił żadnego zabezpieczenia. Jedynie połączenie rolety zewnętrznej oraz wieszaka blokady i silnika będzie stanowić odpowiednią ochronę przed włamaniem.


  Jak widać, do poprawnego działania wieszaków blokujących wymagane jest opadanie rolety na stabilne podłoże. Może to być taras czy też kostka, lub parapet, który jest na tyle wysunięty do przodu, by roleta w całości opadała na niego i po zamknięciu się rolety nie było możliwości podważenia pancerza w rolecie.


  Wieszaki blokady są elementem obowiązkowego wyposażenia jeśli stosujemy w roletach zewnętrznych specjalne, przeciążeniowe silniki. Zastosowanie silnika przeciążeniowego z miękkimi wieszakami nie będzie poprawnym w działaniu rozwiązaniem.


  Warto więc doposażyć rolety zewnętrzne podtynkowe w wieszaki blokady dla lepszej ochrony i podniesienia walorów bezpieczeństwa rolet.  powrót

  Zobacz również
   rolety podtynkowe
   Rolety zewnętrzne podtynkowe

   Szeroki wybór kolorów profili i okleinowanych skrzynek wraz z prowadnicami. Rolety wyposażone w klasowe silniki z funkcją przeciążenia od firm z grupy Somfy, czyli od SIMU lub od ASA do stosowania wraz z wieszakami blokad. Możliwość zabudowy i ukrycia w ociepleniu. Elegancki i nowoczesny wygląd. Wiele zalet stosowania rolet podtynkowych, między innymi bezpieczeństwo przy stosowaniu wieszaków blokujących, oszczędność, komfort codziennego użytkowania. Więcej o roletach podtynkowych znajduje się na stronie:

   https://www.wolny.org.pl/Rolety-lodz/Rolety-zewnetrzne-podtynkowe.html


   rolety zewnętrzne
   Rolety zewnętrzne natynkowe

   Najbardziej uniwersalny system rolet zewnętrznych. Możliwość stosowania tak w nowych jak i w starych domach. Adaptacja do obecnych warunków zabudowy. Montaż we wnęce albo na elewację. Możliwość stosowania rolet jako zabudowa balkonów albo zamknięcie szaf. Podnoszenie manualne lub elektryczne. Silniki elektryczne z możliwością stosowania wieszaków blokujących, podnoszących bezpieczeństwo i komfort. Silniki z grupy Somfy z funkcją przeciążenia. Silniki przeciążeniowe z obligatoryjnym wymogiem stosowania wieszaków blokad. Więcej o roletach zewnętrznych natynkowych na stronie:

   https://www.wolny.org.pl/Rolety-lodz/Rolety-zewnetrzne-natynkowe.html