Nadajnik pięciokanałowy SIMU Hz 5 do sterowania pięcioma roletami indywidualnie i grupowo, dostępny jest w dwóch wersjach:


- w wersji naściennej, pilot zamontowany jest stale w jednym, wybranym miejscu,


- w wersji przenośnej, nadajnik zaprojektowany jest w ergonomicznym i kompaktowym kształcie, znakomicie dopasowując się do dłoni użytkownika. Dodatkowo, pilot standardowo posiada w zestawie specjalny magnetyczny uchwyt na ścianę, pozwalający w każdym momencie zawieszać pilot w wybranym wcześniej miejscu.Jeden nadajnik 5 kanałowy SIMU Hz 5 zarządza pięcioma roletami lub grupami rolet. Na jednym kanale można wgrać jeden lub kilka napędów radiowych SIMU, co umożliwia łatwe tworzenie stref i grup rolet w domu.


Łatwe i szybkie sterowanie grupowe wszystkich rolet wgranych na kanałach pilota, poprzez kanał „ALL”


Praktyczny wyświetlacz LCD pokazuje w przejrzysty sposób, którym aktualnie kanałem sterujemy. Na wyświetlaczy pokazuje się również sygnał niskiego stanu baterii.


Eleganckie wykonanie: prosty wygląd najnowszej gamy pilotów, przy jednoczesnym nowoczesnym i oryginalnym kształcie sprawia, że doskonale współgra on z każdym, nawet najbardziej wymagającym wystrojem wnętrza.


Jeśli nasz silnik radiowy posiada możliwość ustawienia pozycji ulubionej, pilot SIMU Hz 5 pozwoli na szybkie i bezproblemowe wywołanie tej że funkcji. Krótkie naciśnięcie na pilocie przycisku stop powoduje uruchomienie i przestawienie się rolety zewnętrznej do zapisanej uprzednio pozycji.


Nadajnik 5-kanałowy współpracuje ze wszystkimi napędami z gamy napędów radiowych i sterowników SIMU Hz.
Nadajnik SIMU Hz 5-kanałowy - dane techniczneZasilanie bateryjne: Bateria 3V CR2430


Przewidywany zasięg działania dla:
Wersji naściennej:
150 metrów na otwartej przestrzeni oraz 15 metrów przy pracy w budynku przez 2. ściany.
W wersji przenośnej: 200 metrów na otwartej przestrzeni oraz 20 metrów w budynku przy pracy przez 2. ściany.
(zasięg może być uzależniony od warunków i występowania zakłóceń radiowych)


Wymiary dla:
Wersji naściennej:
80x80x10mm.
Wersji przenośnej: 125x40x15mm


Zakres temperatury pracy: -10° do +60°C


Częstotliwość radiowa dla SIMU Hz: 433.42 MHz


Stopień zabezpieczeń: IP30


Produkt klasy zabezpieczenia: III


Współpraca: Napędy i odbiorniki SIMU Hz oraz Somfy RTS


Deklaracja zgodności

Instrukcja - pilot przenośny SIMU Hz 5: Instrukcja nadajnik pilot przenośny SIMU Hz 5 kanałowy .pdf


Instrukcja - pilot naścienny SIMU Hz 5: Instrukcja nadajnik pilot naścienny SIMU Hz 5 kanałowy .pdfpilot przenośny SIMU Hz 5 kanałowy
pilot naścienny SIMU Hz 5 kanałowy

nadajnik przenośny SIMU Hz 5 kanałowy
nadajnik naścienny SIMU Hz 5 kanałowy


Zobacz równieżSilniki do rolet SIMU

Silniki do rolet SIMU

Firma SIMU, to uznany na całym świecie producent automatyki do rolet zewnętrznych. Firma powstała w 1952 roku. Od tej pory sprzedała ponad 200mln napędów do rolet i osłon rolowanych. Silniki SIMU wyróżnia innowacyjność rozwiązań, cicha praca, bezawaryjność, prostota użytkowania. Na szczególne wyróżnienie i zwrócenie uwagi zasługują napędy radiowe przeciążeniowe SIMU Hz sterowane z pilotów SIMU Hz, które dzięki innowacyjnemu mechanizmowy przeciążenia marki SIMU zatrzymują ruch rolety w przypadku jej przymarznięcia, co może mieć miejsce w okresie zimowym.

Więcej
rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety natynkowe znacząco poprawiają codzienny komfort i poczucie bezpieczeństwa i jednocześnie są one dodatkową izolacją. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu we wnętrzu aluminiowego pancerza rolety specjalnej pianki.

Wszystkie rolety zewnętrzne natynkowe montowane przez naszą firmę, wytwarzane są wyłącznie z najlepszych podzespołów od liderów w produkcji komponentów do produkcji rolet. Profile rolety dostępne sa w bogatej gamie kolorów. Fachowy montaż poparty wieloletnim doświadczeniem sprawia, że rolety służą przez okres wielu lat.

Więcej
rolety zewnętrzne podtynkowe Łódź

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety ze skrzynką podtynkowa Integro, to najlepsze rozwiązanie do każdego nowego domu. Prawidłowo zabezpieczone i ocieplone nadproża sprawiają, że rolety podtynkowe w żaden sposób nie powodują przemarzania i strat ciepła. Za to dodatkowo izolują i osłaniają przed słońcem. Warto wyposażyć rolety podtynkowe w silniki przeciążeniowe SIMU, które zapewnią bezawaryjną eksploatację rolet przez długie lata.

Więcej


silnik radiowy przeciążeniowy SIMU Hz

Silnik radiowy przeciążeniowy SIMU Hz

Silniki radiowe przeciążeniowe SIMU Hz, to doskonałe i bezawaryjne rozwiązanie do sterowania elektrycznego rolet przy pomocy pilotów radiowych SIMU Hz. Szeroki wachlarz pilotów, że bez najmniejszego problemu dobierzemy odpowiadający nam typ pilota, zależnie od naszych indywidualnych potrzeb. Innowacyjne napędy radiowe SIMU, są obecnie najlepszym rozwiązaniem z zakresu sterowania radiowego rolet.

Więcej
silnik kablowy przeciążeniowy SIMU T5 plus

Silnik kablowy przeciążeniowy SIMU T5 +

Napędy przewodowe przeciążeniowe SIMU T5 AUTO Plus, to nowoczesne sterowanie roletami przy użyciu przełączników klawiszowych. Ten typ silników nadaje się znakomicie do łączenia z instalacjami centralnego sterowania, oczywiście przy użyciu przeznaczonych do tego, odpowiednich sterowników i przekaźników.

WięcejOpis działania pilota 5-kanałowego SIMU

Pilot przenośny SIMU jest najwygodniejszym sposobem sterowania rolet. Możemy podnosić i opuszczać rolety bez ruszania się z miejsca. Czy siedzimy na kanapie, czy leżymy w łóżku, zawsze bez problemowo i komfortowo możemy obsługiwać rolety. Pilot 5 kanałowy przenośny posiada wygodną w użyciu zawieszkę, którą przykręcić możemy na ścianie w wybranym miejscu w domu. Dzięki temu pilot będzie miał w domu swoje jedno miejsce gdzie będziemy mogli go zawieszasz, by później nie szukać pilota po całym domu. Magnetyczny zaczep jest bardzo wygodny w użytkowaniu.


5 kanałowy pilot SIMU daje nam możliwość sterowania kilkoma roletami z jednego pilota. Może on nam służyć jako sterowanie indywidualne, czyli sterujemy tylko jedną, wybraną roletą jednocześnie lub jako sterowanie grupowe czyli sterujemy kilkoma roletami w tym samym czasie.


Pilot 5 kanałowy SIMU umożliwia sterowanie grupowe na dwa sposoby. Możemy na wybranym kanale, w przedziale od 1 do 5, zaprogramować kilka rolet jednocześnie.


Oryginalnie, pilot 5 kanałowy SIMU posiada kanał zbiorczy tzw. kanał ALL. Jest kanał, który wysyła sygnał do wszystkich rolet zaprogramowanych na kanałach pilota od 1 do 5. Jeśli więc na kanale nr 1 mamy zapisaną roletę w kuchni, na kanale nr 2 mamy zapisaną roletę na okno w salonie a na kanale nr 3 mamy zapisaną roletę na drzwi tarasowe w salonie, to po wybraniu na pilocie kanału zbiorczego All, pilot wyśle sygnał do każdej z tych trzech rolet po kolei, od numeru 1 do 3. Rolety będą uruchamiane sekwencyjnie jedna po drugiej. Oznacza to, że jaki pierwsza uruchomi się roleta w kuchni, zapisana na pilocie na kanale nr1, druga zostanie uruchomiona roleta na okno w salonie, zapisana na kanale nr2 na pilocie, oraz jako ostatnia zostanie uruchomiona roleta na drzwi tarasowe, zapisane na kanale nr 3 pilota. Rolety uruchamiane są na poszczególnych kanałach co 1s.

Tak samo rolety będą zatrzymywane sekwencyjnie po naciśnięciu przycisku stop na kanle zbiorczym All.


Drugą opcją sterowania grupowego jest zapisanie kilku rolet na jednym kanale z przedziału od 1 do 5 pilota 5 kanałowego SIMU Hz

Dla przykładu, jeśli na kanale nr 4 zapiszemy roletę na okno z kuchni i okno i drzwi z salonu, to po wybraniu na pilocie kanału nr 4 i naciśnięciu na pilocie przycisku góra, wszystkie rolety z kuchni i salonu pójdą do góry jednocześnie, bez żadnego 1-sekundowego przesunięcia. Tak samo po naciśnięciu przycisku stop, rolety zatrzymają się w tym samym momencie.


Pamiętajmy jednak, że dla wygodniejszego sterowani i przede wszystkim wygodnego programowania, należy zaprogramować każdą roletę na osobnym kanale. Nie może być tak, że kilka rolet zaprogramujemy wyłącznie na jednym wspólnym kanale. takie zaprogramowanie uniemożliwiłoby sterowanie indywidualne każdej rolety z osobna.


Zasada działania i sterowania rolet pilotem 5-kanałowym ale w wersji naściennej jest identyczna jak w pilocie w wersji przenośnej. Jedyna różnica obu pilotów jest w użytkowaniu. Pilot w wersji naściennej powinien na stałe wisieć w jednym miejscu. Jeśli więc chcemy mieć mobilny i wygodny w przenoszeniu pilot, wybierzmy wersję przenośną. Jeśli nie będziemy przenosić pilota i będziemy go bardziej traktować jako zastępstwo przełącznika, wybierzmy wersje naścienna i umieśćmy ją w najwygodniejszym dla nas punkcie w domu.