Silniki do rolet SIMU
Silniki do rolet SIMU

Od 1959 roku, firma SIMU, opierając się na swojej wiedzy, umiejętnościach i doświadczeniu, oferuje swoim Klientom na całym świecie najwyższej jakości silniki do rolet. Wszystkie procesy produkcyjne objęte są certyfikatem ISO 9001 v2008, dzięki czemu mamy zapewniony stały poziom jakości. 100% silników SIMU jest poddawanych kontroli już na etapie produkcji.


czytaj

Rolety zewnętrzne jako zamknięcie szaf i regałów
Rolety zewnętrzne jako zamknięcie szaf i regałów

Rolety zewnętrzne mogą być również z powodzeniem stosowane do szaf i regałów, jako ich zamknięcie i zabezpieczenie. W zależności od warunków technicznych i potrzeb, rolety zewnętrzne mogą być zamykane ręcznie, przy pomocy taśmy lub poprzez sprężynę samozwiajającą. Dodatkowo, zastosowanie w listwie dolnej rolety zamka baskwilowego sprawi, że zabezpieczymy wnętrze szaf i regałów przed niepowołanym dostępem.


czytaj

Rolety zewnętrzne zabudowa balkonu, tarasu, altany www.wolny.org.pl
Rolety zewnętrzne zabudowa balkonu, tarasu, altany

Rolety zewnętrzne znakomicie sprawdzają się jako zabudowa balkonów w bloku, zadaszonych tarasów czy altanek, chroniąc naszą prywatność, zabezpieczając od warunków atmosferycznych i zabezpieczając.


Zabudowanie balkonu w bloku stwarza dodatkowe pomieszczenie, bez obawy o zniszczenie pozostałych na nim przedmiotów przez deszcz czy też śnieg. W przypadku balkonów zlokalizowanych na parterze, rolety zewnętrzne znakomicie chronią i zabezpieczają przed kradzieżą i włamaniem zastępując niepraktyczne kraty.


czytaj

Ocieplenie pod rolety zewnętrzne podtynkowe - Porady - www.wolny.org.pl
Ocieplenie pod rolety zewnętrzne podtynkowe

Aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością rolet podtynkowych, należy zadbać o prawidłowe ocieplenie pomiędzy skrzynką rolety i nadprożem. Pozwoli to uniknąć mostków termicznych i przemarzania.
czytaj

Rolety podtynkowe i cofnięcie nadproża - Porady - www.wolny.org.pl
Rolety podtynkowe i cofnięcie nadproża

Jeśli chcemy zamontować rolety podtynkowe, które są najlepszym wyborem wśród rolet do zabudowy podtynkowej do nowego domu, warto zadbać o prawidłowe ocieplenie betonowego nadproża, by zapobiec powstaniu mostków termicznych i przemarzaniu. Często wiąże się to z koniecznością cofnięcia nadproża.
czytaj

Napędy przeciążeniowe do rolet zewnętrznych
Napędy przeciążeniowe do rolet zewnętrznych

Ponieważ napęd elektryczny staje się pomału standardem przy zamawianiu rolet, należy sobie powiedzieć o kilku ważnych kwestiach związanych z jego użytkowaniem. Najważniejszymi są bezpieczeństwo, komfort i bezawaryjność. I tu doskonale sprawdzają się silniki przeciążeniowe, które ochronią nasza rolety zewnętrzne przed uszkodzeniem. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w okresie zimowym, gdzie rolety i napędy są najbardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych, jak śnieg i mróz.
czytaj

Rolety antywlamaniowe - Aluprof - Ceny, Opinie, Porady - www.wolny.org.pl
Rolety antywlamaniowe - Aluprof - Ceny, Opinie

Rolety zewnętrzne często są nazywane zamiennie jako rolety antywłamaniowe. Faktycznie, rolety zewnętrzne aluminiowe, w których zastosowane są zabezpieczenia antywłamaniowe, typu rygle, zamek czy wieszaki blokady dają dodatkową ochronę i odstraszają potencjalnych amatorów cudzej własności. Jednak prawdziwe rolety antywłamaniowe musza posiadać certyfikat i klasę odporności na włamanie.
czytaj

Jak i czym myć rolety zewnętrzne – czyszczenie, konserwacja, smarowanie – Porady
Jak i czym myć rolety zewnętrzne – czyszczenie, konserwacja, smarowanie – Porady

Rolety zewnętrzne, które nie były przez dłuższy czas myte i konserwowane, mogą z czasem przestać prawidłowo funkcjonować. W miarę użytkowania, rolety zewnętrzne mogą ulec zabrudzeniu przez osiadający kurz i pył. Aby nie dopuścić do uszkodzeń i zarysować powierzchni lakieru, rolety zewnętrzne należy co jakiś czas umyć i poddać konserwacji. Trzeba jednak uważać, by podczas tych prac nie uszkodzić rolety.


czytaj

Które rolety zewnętrzne wybrać do nowego domu - PORADY - www.wolny.org.pl
Które rolety zewnętrzne wybrać do nowego domu?

Jeśli budujemy nasz nowy, wymarzony dom, warto zainwestować w rolety zewnętrzne. Do nowych domów istnieje kilka różnych systemów rolet. Warto zatem zastanowić się, który typ rolet wybrać, by później tego nie żałować.
czytaj

Rolety zewnętrzne i ich rodzaje - PORADY - www.wolny.org.pl
Rolety zewnętrzne i ich rodzaje

Rolety zewnętrzne dostępne są w kilku wariantach. W zależności od tego, czy mamy już gotowy dom czy jesteśmy w trakcie budowy, a może dopiero projektujemy dom, należy wybrać odpowiedni dla nas rodzaj rolet zewnętrznych. Z podstawowych wariantów wyróżniamy rolety natynkowe, podtynkowe i naokienne.
czytaj

Czy warto montować rolety zewnętrzne - PORADY - www.wolny.org.pl
Czy warto montować rolety zewnętrzne?

W Polsce, rolety zewnętrzne wciąż zdobywają na popularności. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto montować je w domu. Rolety wciąż kojarzymy bardziej z zabezpieczeniem sklepów i boksów. Nie wiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że rolety zewnętrzne mają o wiele więcej plusów, niż ochrona naszej własności.
czytaj

Naprawa Rolet Łódź - www.wolny.org.pl
Naprawa rolet Łódź

Z biegiem lat i użytkowania, rolety zewnętrzne mogą wymagać serwisu lub napraw. W zależności od stopnia zużycia, naprawie i serwisowi w roletach mogą podlegać sznurek lub taśma, zwijacze i kasetki zwijające do rolet, lub lamele pancerza i wieszaki aluminiowe łączące wałek rolety z pancerzem.
czytaj

Rolety sterowane ręcznie czy elektrycznie
Rolety sterowane ręcznie czy elektrycznie

Przed wyborem, jaki sposób sterowania rolet wybrać, ręczny czy elektryczny staje każdy, kto zamierza zamontować rolety zewnętrzne. Każdy sposób sterowania rolet ma swoje plusy i minusy. Postaramy się tu przybliżyć wady i zalety poszczególnych systemów sterowań rolet, co być może pomoże Państwu w podjęcie decyzji odnośnie odpowiedniego sterowania rolet.
czytaj

Awaryjne ręczne podnoszenie rolet zewnętrznych elektrycznych NHK
Awaryjne ręczne podnoszenie rolet zewnętrznych elektrycznych NHK

Rolety zewnętrzne podnoszone elektrycznie, to bez wątpienia komfort i wygoda. Istnieje jednak jedna niedogodność. Jeśli nie mamy rolet elektrycznych podłączonych do awaryjnego układu zasilania, to w przypadku braku napięcia, nie podniesiemy ani nie zamkniemy rolet elektrycznych. Tu z pomocą przychodzi awaryjne ręczne podnoszenie rolet elektrycznych NHK.
czytaj

Polecane


rolety podtynkowe
Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe Integro, to najlepszy i polecany przez nas system rolet zewnętrznych.

Aluminiowa skrzynka podtynkowa idealnie chowa się w zewnętrznej elewacji budynku. Klapa rewizyjna również znajduje się od zewnątrz tym samym skrzynka rolety w żaden sposób nie ingeruje we wnętrze naszego domu.

Rolety montujemy przed ociepleniem budynku.

Więcej


rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne poprawiają komfort i bezpieczeństwo, jednocześnie stanowiąc dodatkową izolację, dzięki zastosowaniu wewnątrz aluminiowego pancerza specjalnej pianki.

Nasze rolety zewnętrzne wytwarzane są wyłącznie z najwyższej klasy profili aluminiowych.

Więcej