Najnowsze wpisy

Silniki do rolet SIMU
Silniki do rolet SIMU

Od 1959 roku, firma SIMU, opierając się na swojej wiedzy, umiejętnościach i doświadczeniu, oferuje swoim Klientom na całym świecie najwyższej jakości silniki do rolet. Wszystkie procesy produkcyjne objęte są certyfikatem ISO 9001 v2008, dzięki czemu mamy zapewniony stały poziom jakości. 100% silników SIMU jest poddawanych kontroli już na etapie produkcji.


czytaj

Rolety zewnętrzne jako zamknięcie szaf i regałów
Rolety zewnętrzne jako zamknięcie szaf i regałów

Rolety zewnętrzne mogą być również z powodzeniem stosowane do szaf i regałów, jako ich zamknięcie i zabezpieczenie. W zależności od warunków technicznych i potrzeb, rolety zewnętrzne mogą być zamykane ręcznie, przy pomocy taśmy lub poprzez sprężynę samozwiajającą. Dodatkowo, zastosowanie w listwie dolnej rolety zamka baskwilowego sprawi, że zabezpieczymy wnętrze szaf i regałów przed niepowołanym dostępem.


czytaj

Rolety zewnętrzne zabudowa balkonu, tarasu, altany www.wolny.org.pl
Rolety zewnętrzne zabudowa balkonu, tarasu, altany

Rolety zewnętrzne znakomicie sprawdzają się jako zabudowa balkonów w bloku, zadaszonych tarasów czy altanek, chroniąc naszą prywatność, zabezpieczając od warunków atmosferycznych i zabezpieczając.


Zabudowanie balkonu w bloku stwarza dodatkowe pomieszczenie, bez obawy o zniszczenie pozostałych na nim przedmiotów przez deszcz czy też śnieg. W przypadku balkonów zlokalizowanych na parterze, rolety zewnętrzne znakomicie chronią i zabezpieczają przed kradzieżą i włamaniem zastępując niepraktyczne kraty.


czytaj

Ocieplenie pod rolety zewnętrzne podtynkowe - Porady - www.wolny.org.pl
Ocieplenie pod rolety zewnętrzne podtynkowe

Aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością rolet podtynkowych, należy zadbać o prawidłowe ocieplenie pomiędzy skrzynką rolety i nadprożem. Pozwoli to uniknąć mostków termicznych i przemarzania.
czytaj

Rolety podtynkowe i cofnięcie nadproża - Porady - www.wolny.org.pl
Rolety podtynkowe i cofnięcie nadproża

Jeśli chcemy zamontować rolety podtynkowe, które są najlepszym wyborem wśród rolet do zabudowy podtynkowej do nowego domu, warto zadbać o prawidłowe ocieplenie betonowego nadproża, by zapobiec powstaniu mostków termicznych i przemarzaniu. Często wiąże się to z koniecznością cofnięcia nadproża.
czytaj

Rolety antywlamaniowe - Aluprof - Ceny, Opinie, Porady - www.wolny.org.pl
Rolety antywlamaniowe - Aluprof - Ceny, Opinie

Rolety zewnętrzne często są nazywane zamiennie jako rolety antywłamaniowe. Faktycznie, rolety zewnętrzne aluminiowe, w których zastosowane są zabezpieczenia antywłamaniowe, typu rygle, zamek czy wieszaki blokady dają dodatkową ochronę i odstraszają potencjalnych amatorów cudzej własności. Jednak prawdziwe rolety antywłamaniowe musza posiadać certyfikat i klasę odporności na włamanie.
czytaj

Jak i czym myć rolety zewnętrzne – czyszczenie, konserwacja, smarowanie – Porady
Jak i czym myć rolety zewnętrzne – czyszczenie, konserwacja, smarowanie – Porady

Rolety zewnętrzne, które nie były przez dłuższy czas myte i konserwowane, mogą z czasem przestać prawidłowo funkcjonować. W miarę użytkowania, rolety zewnętrzne mogą ulec zabrudzeniu przez osiadający kurz i pył. Aby nie dopuścić do uszkodzeń i zarysować powierzchni lakieru, rolety zewnętrzne należy co jakiś czas umyć i poddać konserwacji. Trzeba jednak uważać, by podczas tych prac nie uszkodzić rolety.


czytaj

Które rolety zewnętrzne wybrać do nowego domu - PORADY - www.wolny.org.pl
Które rolety zewnętrzne wybrać do nowego domu?

Jeśli budujemy nasz nowy, wymarzony dom, warto zainwestować w rolety zewnętrzne. Do nowych domów istnieje kilka różnych systemów rolet. Warto zatem zastanowić się, który typ rolet wybrać, by później tego nie żałować.
czytaj

Rolety zewnętrzne i ich rodzaje - PORADY - www.wolny.org.pl
Rolety zewnętrzne i ich rodzaje

Rolety zewnętrzne dostępne są w kilku wariantach. W zależności od tego, czy mamy już gotowy dom czy jesteśmy w trakcie budowy, a może dopiero projektujemy dom, należy wybrać odpowiedni dla nas rodzaj rolet zewnętrznych. Z podstawowych wariantów wyróżniamy rolety natynkowe, podtynkowe i naokienne.
czytaj

Czy warto montować rolety zewnętrzne - PORADY - www.wolny.org.pl
Czy warto montować rolety zewnętrzne?

W Polsce, rolety zewnętrzne wciąż zdobywają na popularności. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto montować je w domu. Rolety wciąż kojarzymy bardziej z zabezpieczeniem sklepów i boksów. Nie wiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że rolety zewnętrzne mają o wiele więcej plusów, niż ochrona naszej własności.
czytaj