Silnik SIMU T5 Auto Hz, to napęd radiowy, który przeznaczony jest do sterowania elektrycznego rolet, przy pomocy pilotów. Opatentowany system radiowy SIMU Hz, to jedno z najlepszych rozwiązań, do sterowania radiowego rolet zewnętrznych, dostępnych na naszym rynku. Jest to rozwiązanie z wyższej półki, które zapewnia bezproblemową obsługę przez wiele lat użytkowania. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku napędów radiowych.


Rolety zewnętrzne sterowane przy pomocy silnika radiowego SIMU T5 Auto Hz, to zdecydowanie najwygodniejszy i najczęściej wybierany przez naszych Klientów sposób obsługi rolet.


Silnik radiowy przeciążeniowy SIMU T5 Auto Hz cechuje:


- wysoka jakość


- bezawaryjność


- cicha praca


- prostota obsługi


- komfort użytkowania


- pozycja ulubiona


- innowacyjny system przeciążeniowy


- opatentowana technologia radiowa SIMU Hz


- automatyczne dostrajanie położeń krańcowych rolety


- prostota instalacji: wystarczy doprowadzić kabel zasilający


SIMU T5 AUTO Hz Detekcja przymarznięcia rolety

Detekcja przymarznięcia rolety

SIMU T5 AUTO Hz Zatrzymanie rolety na przeszkodzie

Zatrzymanie rolety na przeszkodzie

SIMU T5 AUTO Hz Automatyczna regulacja pozycji krańcowej

Automatyczna regulacja pozycji krańcowej

SIMU T5 AUTO Hz Pozycja ulubiona rolety

Pozycja ulubiona rolety

SIMU T5 AUTO Hz Technologia radiowa SIMU Hz

Technologia radiowa SIMU HzSilnik radiowy przeciążeniowy SIMU T5 AUTO Hz

Silnik SIMU T5 AUTO Hz wyposażony jest w system przeciążeniowy. Napędy przeciążeniowe SIMU, to innowacyjne rozwiązanie, które wydłuża żywotność rolet i redukuje ilość awarii, zawłaszcza w okresie zimowym, w którym najczęściej dochodzi do uszkodzeń rolet zewnętrznych, narażonych na przymarzanie i oblodzenie, spowodowane przejściem temperatury przez zero i opadami marznącego deszczu czy też śniegu.


Silnik radiowy przeciążeniowy SIMU T5 AUTO Hz zatrzymuje pracę rolety w przypadku przymarznięcia pancerza rolety do podłoża. Zasterowanie przymarzniętą roletą nie spowoduje więc uszkodzeń pancerza, zerwania wieszaków, czy też w skrajnym przypadku spalenia silnika, jak to może mieć miejsce w przypadku napędów standardowych, bez funkcji przeciążenia.


Również podczas opuszczania rolety, jeśli dojdzie do zablokowania pancerza w skrzynce rolety, napęd przeciążeniowy SIMU T5 AUTO Hz wyłączy pracę rolety.


Do poprawnego działania silników przeciążeniowych, rolety zewnętrzne muszą być wyposażone w wieszaki blokady. Wieszaki blokady spełniają jednocześnie dodatkowa funkcję zabezpieczającą, gdyż blokują one możliwość podniesienia manualnego rolety od zewnątrz, po jej zamknięciu, dociskając pancerz do podłoża (np. parapetu lub posadzki)

Silnik SIMU T5 AUTO Hz do rolet zewnętrznych - sterowanieSilnik radiowy SIMU T5 AUTO Hz sterowany jest przy pomocy szerokiej gamy pilotów SIMU. Dostępne są piloty SIMU zarówno przenośne jak i naścienne, jedno, pięcio lub szesnasto kanałowe, oraz piloty z automatyką czasową, dla jeszcze większej wygody obsługi. Napędy radiowe SIMU mogą być również sterowane przy pomocy pilotów Somfy RTS.


Silniki radiowe SIMU, wyposażone w odbiorniki Hz, współpracują również z centralkami SIMU Live-in oraz Somfy Tahoma.

W porównaniu do tańszych rozwiązań, napęd radiowy SIMU Hz nie gubi zasięgu, nie kasuje samoczynnie pilotów z pamięci, nie zmienia zaprogramowanych wcześniej ustawień, oraz nie wymaga częstych wizyt i napraw serwisowych gwarancyjnych jak i pogwarancyjnych.Gama dostępnych pilotów SIMU Hz:


Silnik SIMU T5 AUTO Hz - dane techniczneNapięcie zasilania: 230V - 50Hz


Czas pracy ciągłej (wyłącznik termiczny): 4 minuty


Układ wyłączników krańcowych: Elektroniczny (Automatyczny)


Przewód zasilania: 3 x 0,75


Zasięg działania: 200 metrów w otwartej przestrzeni i 20 metrów w budynku przez dwie ściany.
(zasięg uzależniony od warunków i zakłóceń radiowych)


Bezpieczeństwo przekazywania informacji: Kodowanie poleceń sterowania (kod kroczący)


Częstotliwość radiowa SIMU Hz: 433.42 MHz


Kompatybilność: Odbiorniki SIMU Hz oraz Somfy RTS


Stopień zabezpieczeń: IP44


Klasa izolacji: Napęd klasy I


Nazwa: Moment obrotowy/ Prędkość obrotowa / Moc / Natężenie:
SIMU T5 AUTO Hz 8/17: 8Nm / 17obr. / 100W / 0,45A
SIMU T5 AUTO Hz 10/17: 10Nm / 17obr. / 120W / 0,5A
SIMU T5 AUTO Hz 15/17: 15Nm / 17obr. / 140W / 0,65A
SIMU T5 AUTO Hz 20/17: 20Nm / 17obr. / 160W / 0,75A
SIMU T5 AUTO Hz 25/17: 25Nm / 17obr. / 170W / 0,8A
SIMU T5 AUTO Hz 35/17: 35Nm / 17obr. / 240W / 1,1A


Temperatura pracy: -10° do +40°C / -20° do +60°C


Deklaracja zgodności

Instrukcja - Silnik SIMU T5 AUTO Hz: Instrukcja - Silnik SIMU T5 AUTO Hz .pdf

Silnik radiowy przeciążeniowy SIMU T5 AUTO Hz - sposób łączenia

Do miejsca podłącznia rolety z silnikiem SIMU T5 AUTO Hz powinniśmy doprowadzić kabel zasilający z sieci 230V, o przekroju 3 x 1,5 (linka!) albo 3 x 1,0 (linka). przewód silnikowy wychodzący z napędu jest o przekroju 3 x 0,75 (linka!)
Jeśli będziemy łączyć rolety podtynkowe, to musi zostać wykonany punk podłączeniowy (puszka łączeniowa). Ponieważ w skrzynce podtynkowej nie ma wystarczająco dużo miejsca na wykonywanie łączeń przewodów z sieci i z silnika, przewody te muszą zostać połączone ze sobą poza skrzynką, najlepiej właśnie w puszcze. Przy wykonywaniu punktów pod rolety podtynkowe zwróćmy uwagę, że przewód z silnika, który wychodzi ze skrzynki rolety, ma około 1,5mn długości.

Oznaczenie przewodów z sieci i z napędu SIMU T5 AUTO Hz:

L1 (brązowy) - faza
N (niebieski) - zero robocze
PE (żółto-zielony) - przewód ochronny sieci

UWAGA Jeśli łączymy na obiekcie dużą ilość rolet, to pamiętajmy, że musimy porozdzielać obwody zasilające rolety w taki sposób, by na jednym obwodzie obciążenie nie było większe niż 1,5kW. Jeśli łączna moc zasilanych silników przekracza powyższą wartość, musimy dokonać odpowiednich zmian, by wartość na jednym obwodzie, do którego podłączone są rolety wynosiła w granicach 1- 1,4kW. Poszczególne grupy obwodów rolet należy zasilić z różnych faz trójfazowej sieci. .
Instalacja wykonana pod rolety musi spełniać wszystkie określone w prawie budowalnym wymogi i zgodnie z obecnymi normami a wartość napięcia powinna wynosić 230V 50Hz. Jeśli w instalacji elektrycznej występują odchylenia od norm i wartości zalecanych, powinniśmy zastosować odpowiednie elementy ochrony przepięciowej.
Moc silników uzależniona jest od wielkości i ciężaru rolet. Przy roletach o standardowych wymiarach, moc silnika oscyluje w przedziale 140W – 160W. Jeśli silniki będą montowane w dużych gabarytowo roletach, pobór mocy silników zwiększy się do 220W.

Zobacz równieżSilniki do rolet SIMU

Silniki do rolet SIMU

Firma posiada ponad 60 lat doświadczenia. Wprowadzenie na rynek pierwszego silnika rurowego do rolet. Ponad 200mln silników sprzedanych na całym świecie. Ponad 200 firm partnerskich. Innowacyjność. Kontrola każdego wyprodukowanego silnika. To po krótce opis lidera rynku produkcji silników do rolet, firmy SIMU. Zachęcamy zwłaszcza do zapoznania się z ofertą napędów przeciążeniowych do rolet.

Więcej
silnik kablowy przeciążeniowy SIMU T5 plus

Silnik kablowy przeciążeniowy SIMU T5 +

Napęd kablowy przeciążeniowy SIMU T5 Plus, to sterowanie rolet przewodowe z przełącznika klawiszowego. Napędy kablowe przeciążeniowe SIMU chronią nasze rolety przed uszkodzeniami spowodowanymi sterowaniem zablokowanymi roletami, zwłaszcza w okresie zimowym. Napędy przeciążeniowe SIMU zalecane są do rolet podtynkowych

Więcej
Piloty SIMU

Piloty SIMU

Piloty SIMU do sterowania bezprzewodowego roletami wyposażonymi w najwyższej klasy silniki radiowe SIMU Hz. Sterowanie grupowe i indywidualne. Bogata gama pilotów, nowoczesny design, wysoka funkcjonalność, szeroki wybór pilotów uzależniony od ilości sterowanych rolet. Piloty naścienne i przenośne. Łatwe programowanie.

Więcejrolety zewnętrzne natynkowe

Rolety zewnętrzne natynkowe

Nasze rolety natynkowe, są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym na naszym rynku. Skrzynki nie są przeznaczone do zakrycia. Rolety natynkowe mogą być montowane we wnęce otworowej lub w wariancie na elewację. Rolety mogą być wyposażone w silniki elektryczne. Do sterowania roletami natynkowymi polecamy napędy od sprawdzonych producentów, z wieloletnim doświadczeniem, by uniknąć problemów w użytkowaniu. Rolety z silnikami SIMU w opcji przewodowej lub radiowej, to pozycja godna uwagi.

Więcej
rolety zewnętrzne podtynkowe Łódź

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Nasze rolety zewnętrzne podtynkowe, przeznaczone do zabudowy, to świetne rozwiązanie do każdego nowego domu. Skrzynki przykryte są w zewnętrznej elewacji budynku. Widoczna jest jedynie klapa rewizyjna od spodu wnęki okiennej. Rolety dostępne są w bogatej kolorystyce oraz w okleinach. Szczególnie polecane sa rolety podtynkowe, wyposażone w silniki przeciążeniowe od lidera rynku, firmy SIMU.

Więcej